WhatsApp Kaybolan Mesajlara Yeni Saat Seçeneği Ekleyecek

WhatsApp için geliştirilen yeni özellik sızdırıldı. Yeni özelliğe göre kaybolan mesajlar için süre sınırı koyulabilecek. Mesajlar 24 saat ile sınırlandırılabilecek.

Kişisel veriler nedeniyle son dönemlerin en çok eleştiri alan uygulamalarından birisi olan WhatsApp için yenilikler devam ediyor. WhatsApp geliştiricilerinin üzerinde çalıştığı son yenilik ise kaybolan mesajlar için 24 saat sınırının getirilmesi. Kaybolan mesaj özelliğinin daha etkin bir şekilde kullanılmasını isteyen şirket, mesajlar için zaman seçeneğini kullanıcılara bırakıyor. Kişiler istediği zaman aralığını belirleyerek WhatsApp kaybolan mesaj uygulamasını kullanabilecek. Şu anda geliştirilen özellik, beta ve test süreci sonrasında güncelleme ile tüm kullanıcılara sunulacak.

WhatsApp yeni özelliği neler sunacak?

WhatsApp için temelde kaybolan mesajlar için 1 hafta gibi süreler mevcut. Ancak bu süre çok uzun olduğu gibi özelliğin daha iyi şekilde kullanılabilmesi adına sürede sınırlamaya gidilecek. 1 haftadan 24 saate kadar indirilen süre, özelliğin daha kolay kullanılmasını sağlıyor. Özellik 1 haftayı iptal etmediği gibi 1 haftadan 24 saate kadar farklı süre seçeneklerinden birisinin tercih edilmesi ile kullanılabilecek. Özellik sadece kişiler arası görüşmelerde değil, grup görüşmelerinde de kullanılabilecek.

WhatsApp yeni özelliği ne zaman kullanıma sunulacak?

WhatsApp için geliştirilen yeni özellik hakkında henüz tarih paylaşımı yapılmadı. Ancak WABetaInfo tarafından keşfedilen özellik için kısa süre içerisinde test süreçlerinin tamamlanması bekleniyor. Özellik iOS, Android ve web sürümünde kullanılabilecek.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap