WhatsApp, Gizlilik Politikasını Onaylamayanlara Ne Olacak?

WhatsApp, 15 Mayıs'ta yürürlüğe girecek gizlilik politikası değişikliklerini kabul etmeyen kullanıcılar için izleyeceği politikayı açıkladı.

Teknoloji dünyası, 15 Mayıs’a kilitlenmiş durumda. Kişisel verilere yönelik yeni bir gizlilik politikası nedeniyle dünyanın gündeminde yer alan ve milyonlarca kullanıcı kaybı yaşayan WhatsApp, mevcut değişiklik için erteleme kararı almıştı. 15 Mayıs’a ertelenen yeni gizlilik politikası onayı için şirketin nasıl bir hamle yapacağı merak ediliyor.

Yeni şartlara uyulması istenecek

Konuyla ilgili gündeme gelen son bilgilerde ise WhatsApp tarafından gönderilen mailler ve resmi açıklamalar doğrultusunda süreç netlik kazanmaya başladı. 15 Mayıs’a kadar politika değişikliklerini kabul etmemiş olan kullanıcılardan yeni şartlara uymalarını isteyecek olan WhatsApp, kullanıcılara bildirim ve mesajlarla hatırlatmalar yapacak.

Gizlilik politikasını onaylamayanlar ne olacak?

WhatsApp için en çok merak edilen kuşkusuz gizlilik politikasının kabul edilmemesi halinde yaşanacaklar. Bu konuda konuyla ilgili yapılan paylaşımda, kullanıcıların WhatsApp’ı kullanamayacağı net bir şekilde dile getirilmiş durumda. Kullanılmayan hesaplar için ise 120 günlük bir süre başlatılacak. 120 gün içerisinde politikaları onaylamayan kullanıcıların hesapları silinecek.

WhatsApp için yapılacak yeni güncelleme, mesajların Facebook ile paylaşacağı şeklinde yorumlanmıştı.  Ancak politika değişikliği, kullanıcılar arasındaki özel mesajlara yönelik bir değişiklik içermeyecek ve mesajlar uçtan uca şifrelemeli olarak kalacak.

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap