WhatsApp'a Yeni Alışveriş Özellikleri Eklendi

Facebook’un sahibi olduğu mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, geçen ay alışveriş özelliğini kullanıcılarına sunmuştu. WhatsApp, alışveriş özelliği için şimdi de birden fazla ürünü sepete ekleme ve ödeme yapma özelliklerini uygulamasına ekledi.

WhatsApp, işletmeler ve müşteriler arasında köprü görevini üstlenmeye devam ediyor. Alışveriş özelliği ile kullanıcılar sevdikleri mağazaların kataloglarını inceleyebiliyor, alışveriş yapabiliyor ve mağaza yetkilileri ile iletişime geçebiliyordu.

Alışveriş özelliğine eklenen son özellik olan sepete birden fazla eşya eklemek, işletmelerin ve müşterilerin işlerini oldukça kolaylaştıracak. Hem müşteriler tek seferde ürünlerinin siparişini verebilecek hem de mağaza yetkilileri siparişleri daha kolay takip edebilecek.

WhatsApp, birden fazla sepete ürün ekleme özelliği ile birlikte ödeme özelliğini de kullanıcılarına sundu. Ancak WhatsApp üzerinden ödeme işlemi her ne kadar kolaylık sağlayacak bir adım olsa da yine de pek sıcak bakılmıyor. Ödeme özelliği, ülke piyasasının dengesini bozması gibi sebeplerden dolayı bazı ülkeler tarafından kabul edilmiyor. Ödeme yapma özelliği şu an sadece Hindistan’da aktif olarak kullanılıyor ve bankalar tarafından da destekleniyor. Özelliğin ülkemizde aktif olup olmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap