WhatsApp'a Alışveriş Özelliği Ekleniyor

Facebook, uygulamalarındaki alışveriş özelliğini geliştirmeye ve sahibi olduğu diğer uygulamalara getirmeye devam ediyor. Facebook ve Instagram uygulamalarında bulunan alışveriş özelliği WhatsApp’ta tüm kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Alışveriş özelliği sayesinde WhatsApp uygulamasını kapatmadan alışveriş yapılabilecek.

WhatsApp uygulamasına eklenecek olan alışveriş özelliği ile firmalara ait sohbet ekranından ürün kataloglarına ulaşılabilecek. Kullanıcılar, firmaların sohbet ekranındaki iletişim simgesi yerine alışveriş simgesi ile karşılaşacak ve beğendikleri ürünleri alışveriş sepetine ekleyebilecek, ödeme işlemini yapabilecek. Kullanıcılara büyük ölçüde pratiklik sunacak olan özellik aynı zamanda işletmelere de ürünlerini daha hızlı tanıtma ve pazarlama imkanı sunacak.Özelliğin kullanışlılığı sadece ürünlere ulaşım alanında değil. Müşteriler firmanın WhatsApp sayfasını incelerken ürünler hakkında merak ettiklerini doğrudan firmaya iletebilecek ve iletişim alanı da hız kazanacak.

Firmalar için yeni bir pazar anlamına da gelen bu özellik kısa bir süre içinde firmalara ücretli bir şekilde satılmaya başlanacak.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap