WatchOS 8 ile Apple Watch Yeni Yetenekler Kazanacak

Apple Watch için geliştirilen watchOS’un 8. sürümü ile birlikte akıllı saatin çok daha gelişmiş özelliklere sahip olabileceği öne sürüldü.

Apple, akıllı saati Apple Watch için watchOS adındaki işletim sistemini geliştirmeye devam ediyor. Akıllı saatin çok daha kullanışlı hale gelmesini sağlayan ve yeni özelliklerin de kullanılmasına imkan tanıyan Apple, watchOS 8 ile birlikte devrim niteliğinde bir yeniliğe hazırlanıyor.

Cihaz bağımlılığı azalacak!

Yeni güncelleme için gündeme getirilen yeni iddialarda, güncelleme sonrasında akıllı saatlerin iPhone bağımlılığında çok daha etkin olacağı ve pek çok işlevi kendi başına yapabileceği ifade edildi. Konu ile ilgili gündeme gelen iddialar ile birlikte geliştirici Khaos Tian tarafından yapılan App Store’deki değişiklikler de dikkat çekti.

Contacts ve Tips adındaki bazı uygulamalara profilinde yer veren geliştirici isim, Apple Watch için geliştirilen yeniliklere de böylece ilk dikkati çekmiş oldu. Bu aşamada kullanıcıların akıllı saatler üzerinden rehber özelliğini kullanabileceği, daha kolay bir şekilde görüşmeler yapabileceği düşünülüyor. 

WatchOS 8, akıllı saati özgür kılacak

Pek çok güvenilir kaynağa dayandırılan haberlerde watchOS 8 tanıtımı sonrasında Apple Watch için ilgi artabilir. Akıllı saatlere daha fazla özgürlük tanımak adına geliştirilen yeni işletim sistemi sürümünde tüm detaylar bilinmese de 7 Haziran tarihi itibariyle başlayan ve 11 Haziran'a kadar sürecek WWDC 2021 etkinliği ile birlikte hem akıllı saatler hem de Apple tarafından geliştirilen diğer ürünlere dair tüm detaylar öğrenilecek. 

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap