Warwick CT (Counter): Warwick Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Warwick CT (Warwick counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Warwick karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-139]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Warwick karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Warwick karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Warwick counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Warwick counter taktikleri

Warwick oyunun erken safhasında çok güçlüdür. Bu nedenle 3. seviye olduğu zaman genellikle karşı ormana veya koridora baskın düzenlemeye çalışacaktır. Buna engel olabilmek için orman girişlerine totem koymayı düşünmelisin. Alternatif olarak nehirdeki çalılıklara totem koymayı düşünebilirsin. Önemli olan ona avantaj verecek şekilde yakalanmamaktır.

Warwick’in E yeteneği oldukça fazla bekleme süresine sahiptir. Bu yetenek bekleme süresine düştüğü zaman ona baskın düzenlemeye çalışmalısın. Bunun temel sebebi ise sana büyük bir avantaj sunabilecek olmasıdır. Karşı ormanda onu hazırlıksız yakalarsan hem skor avantajı elde edebilir hem de onun güçlendirmelerini ve kamplarını çalmayı başarabilirsin.

Warwick’in temel hareket hızı oldukça düşüktür. Bu nedenle R yeteneğini olmadan veya büyüleri olmadan bir şeylerden kaçabilmesi çok kolay değildir. Bu sebepten ötürü yetenekleri kullanılabilir olmadığı zaman onu takip etmeyi düşünebilirsin. Çünkü sana cevap verebilmek için elinde herhangi bir silahı olmayacaktır. Ancak takımından gelecek desteklere karşı dikkatli olmalısın.

Warwick counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Warwick’in W yeteneğinden gelen pasif özellik düşük cana sahip hedeflere karşı hareket hızının artış göstermesini sağlayacaktır. Ancak rakip şampiyonlardan hasar aldığı zaman bu özelliği yitirir. Dolayısıyla sana doğru gelirken onun karşısında vur-kaç taktiği uygulamaya çalışabilirsin. Böylece onun ekstra hasara sahip olmasına engel olabilirsin.

Warwick’in maçı kazanma becerisi oyunda kuracağı hakimiyet ile doğru orantılıdır. Maç içerisinde kuracağı yüksek tempo maçı kazanması için yeterli olacaktır. Bu sebeple maçı yavaşlatmayı düşünebilirsin. Aynı zamanda onun yaptığı hataları kolaçan etmelisin. Farm yapmasına engel olabilir ve harita görevlerinden uzak kalmasını sağlayabilirsin.

Canın düşük olduğu zaman ormanda dolanırken dikkatli olmak zorundasın. Özellikle herhangi bir görüş avantajın yoksa düşük canla ormana girmemelisin. Warwick’in W yeteneğinden gelen pasif özellik seni tespit edebilmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca sana doğru ilerlerken ekstra hızlı hareket edecektir. Ona bu avantajı sunarak ormana baskın düzenlemesine yardım etmemelisin.

Warwick’in potansiyeli

Warwick’ın en önemli güç artışı özel yeteneğine ulaştığı zaman gerçekleşir. Özel yeteneğini elde ettikten sonra daha etkili baskınlar düzenleyebilir. Koridorda onu gördüğün zaman geri doğru çıkmalı ve kendini güvenli bölgede tutmalısın. Ayrıca sana doğru koştuğu zaman hedefinde olduğunu bilmelisin. Karşı baskın yapamayacak durumdaysan takım arkadaşlarını uyarmalısın.

Warwick, E ve R yeteneği olmadığı sürece takım savaşlarında son derece güçsüz olacaktır. Bu nedenle onun bu yeteneklerini boşa kullandırtma konusunda çeşitli fırsatları değerlendirmeyi düşünebilirsin. Bu yetenekler bekleme süresinde olduğu zaman basit bir biçimde ona anlık hasar vermeli ve onu etkisiz hale getirmeye çalışmalısın.

Warwick tarafından yakalanırsan panik yapmamalısın. Özel yeteneğini kullandıktan sonra Q yeteneğini kullanacaktır. Bu nedenle hayatta kalman durumunda kaçış yeteneğini kullanmadan önce bir süre beklemelisin. Q yeteneğini kullandıktan sonra kaçarak ondan uzaklaşabilirsin. Ancak, özel yeteneğin etkisi biter bitmez kaçmaya çalışırsan Q yeteneğini kullanacak ve seninle birlikte gelecektir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap