Volkswagen Golf GTI Clubsport Tanıtıldı

Volkswagen, 8. nesil Golf GTI’nin yeni versiyonu olan sportif görünüşü ile ön plana çıkan Golf GTI Clubsport’u sevenlerine tanıttı.

Gücünü Gösteren Tasarım

300 beygirlik güce sahip olan Golf GTI Clubsport, görünüşündeki agresifliği ve sportifliği ile oldukça dikkat çekiyor. Çift çıkışlı egzoz, bal peteği ızgaralar, spoileri ve kırmızı renkteki GTI yazısı aracın tasarımını güçlendiren detaylar.

İç tasarımda ise kırmızı renk ön planda tutularak dış tasarımındaki sportiflik ve agresiflik hissettiriliyor. Ayrıca aracın ArtVelours döşemeleri standart olarak sunuluyor.

Tam Bir Canavar!

2.0 litre TSI motor, 300 beygir güç ve 400 Nm tork değeri ile güçlü bir araç olduğunu ispatlayan Golf GTI Clubsport 7 ileri çift kavramalı şanzımana sahip. 6 saniyeden kısa bir sürede 100 km/sa hıza ulaşan araç bu yönüyle de beğenileri üzerine topluyor.

En çok merak edilen konulardan olan aracın fiyatı ve piyasaya sunulması hakkında açıklama yapmayan Volkswagen’in verdiği tek bilgi aracın Meksika’da üretilecek olması.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap