Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Volibear Karşısında Nasıl Oynanır?

Volibear counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan çeşitli ipuçları sana Volibear karşısında yardımcı olacaktır.

Volibear oyunun erken evresinde oldukça güçlü bir şampiyondur. Baskın düzenlerken Q yeteneğini kullanır ve rakibine yaklaşmaya çalışır. Volibear bunu yapmaya çalışırken ona engel olmanın bir yolunu bulmalısın. Ayrıca seni yakalaması için tamamen yanına gelmesine gerek yoktur.

Volibear özellikle takım savaşlarını başlatma konusunda son derece beceriklidir. Mevcut dayanıklılığı ve beraberinde can yenileme özelliği sayesinde hayatta kalma şansı oldukça yüksektir. Genelde ayrı düşmüş olan şampiyonları hedefler. Bu nedenle takımından uzak kalmamalısın.

Volibear’ın özel yeteneği sadece asıl hedefe değil aynı zamanda etrafındaki hedeflere hasar verir. Bu hasar, asıl hedefin aldığı hasar ile neredeyse aynı olacaktır. Dolayısıyla çok dikkatli olman gerekir. Mücadele başlatmadan önce böyle bir hataya yer vermemelisin.

Takım savaşları başlatırken onun özel yeteneğini kullanıp kullanmadığını kontrol etmelisin. Özel yeteneği kullanılabilir durumda değilse epey bir hasara engel olmuş olursun. Bu sayede rakibinin potansiyelini engellemiş olacağını unutmamalısın.

Volibear karşısında strateji

Volibear hasar takası konusunda çok ama çok iyi bir şampiyondur. Tüm basit yetenekleri hasar takası konusunda ona katkı sağlarlar. Dolayısıyla bir hamle yapmadan önce zamanlamayı iyi ayarlamalısın. Rakibin 3. seviye olduğu zaman genelde hasar takasından kaçınman gerekir.

Volibear’ın kullanacağı en önemli stratejilerden birisi kule altına dalmaktır. Bu şampiyon 6. seviye olduğunda bunu yapabilme becerisine kavuşur. Özellikle canın çok az olduğunda dikkatli olman gerekir. Çünkü bir anda çok ciddi hasara maruz kalabilirsin.

Volibear’ın güçlü olduğu evreleri aklına kazıman gerekir. Özellikle erken evrede ona kafa tutmaya çalışmaman çok daha doğru olacaktır. Erken evrede ona skor vermen durumunda kontrolden çıkmasına neden olursun. Bu yüzden güvenli oynamayı tercih etmelisin.

Volibear’ın potansiyeli

Volibear’ın ilk ciddi güç artışı 3. seviyede yaşanır. Bu seviyeye aşırı dikkat etmelisin. Tekrar tekrar söylüyorum ama ne yaptığını bilmiyorsan gerçekten rakibine avantaj sunabilirsin. Rakibin özellikle senden önce 3. seviye olduysa temkinli davranmalısın.

Volibear, Warmog’un Zırhı (Warmog’s Armor) veya Ruh Gömleği (Spirit Visage) eşyasını aldıktan sonra zaman içerisinde çok daha fazla can yeniler hale gelecektir. Bu onu çok daha dayanıklı yapacaktır. Takım savaşı başlatmadan önce onu rahatsız etmeye çalışmak iyi bir fikir olabilir.

Volibear’ın aldığı eşyalara çok dikkat etmelisin. Özellikle Görkemli Zafer (Righteous Glory) eşyasını aldığı zaman çok daha güçlü bir şekilde mücadele başlatır hale gelecektir. Bu eşyaya sahip olduğunda çok ileride kalmamaya özen göstermelisin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap