Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Viktor Karşısında Nasıl Oynanır?

Viktor counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan çeşitli ipuçları sana Viktor karşısında yardımcı olacaktır.

Viktor karşısında oynarken 1. seviye ile 3. seviye arasında onunla hasar takasına girmeyi düşünmemelisin. Çünkü Q yeteneği iki farklı yetenek gibi işler. Bu yetenek saldırı sıfırlar, hasar verir ve aynı zamanda kalkan kazandırır. Bu aşamada tek bir yetenek ile sana üç kez hasar verebilecek ve en önemlisi senden gelecek hasarın bir kısmını engelleyebilecektir.

Menzilli bir şampiyonla oynadığın zaman W yeteneğinden kaçınmak oldukça kolaydır. Bu yeteneği yemlemeyi düşünebilirsin. Bunu başarırsan Viktor baskınlara karşı açık hedef haline gelir çünkü bu yetenekten başka savunma konusunda ona yardımcı olabilecek başka bir yetenek yoktur. Buna ek olarak Viktor oyuncularının büyük bir kısmı 4. seviye olmadan W yeteneğini açmayı düşünmezler.

Maçın ilk aşamalarını geçtikten sonra daha agresif hasar takası gerçekleştirmeyi düşünebilirsin. Tabi burada seçtiğin şampiyonun buna imkan tanıması önemlidir. Onun yeteri kadar altına sahip olmaması geri dönüşünü engelleyecektir. Geri dönüşü engellendiği zaman E yeteneğini güçlendirmesi ve minyon kontrolü gerçekleştirmesi oldukça zor olacaktır.

Viktor karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Viktor, E yeteneğini yükselttiği zaman minyon birliklerini temizleme konusunda çok büyük bir avantaj elde eder. Aynı zamanda W yeteneğini kullanarak minyon dalgalarını yavaşlatma şansına sahip olacaktır. Bu nedenle minyon dalgaları üzerinden çeşitli oyunlar geliştirmeye çalışabilir ve haritada skor aramak için yolculuğa çıkabilirsin.

Viktor iki veya üç eşyaya sahip olmadan önce senin gelişmiş olman gerekir. Viktor hiper taşıyıcı konumundaki şampiyonlardan biridir. Oyun ne kadar uzarsa o çok daha güçlü hale gelir. Dolayısıyla oyunun erken evresinde veya orta evresinde oyunu koparman şarttır. Aksi durumda Viktor güçlenecek ve oyunu taşımayı başarabilecek hale gelecektir.

Viktor karşısında takım savaşlarında çeşitli stratejiler geliştirmen şarttır. W yeteneğini kullanarak karşı takımın hamle yapmasına engel olabilecektir. Ayrıca alan hasarı veren yeteneğini kullanarak tüm takıma hasar vermeye çalışabilecektir. Karşı takıma yaklaşmak için çok farklı stratejiler geliştirmen gerekir. Örneğin, erkenden W yeteneğini kullanmasını sağlayabilirsin.

Viktor’un potansiyeli

Viktor özellikle Hex Core’u tamamladığı zaman çok ciddi bir güç artışı yaşar. Bu ona hızlı bir şekilde minyon temizleme şansı ve aynı zamanda minyon birliklerini durdurma imkanı sunar. Buna ek olarak her şeyden önce ekstra hareketlilik kazanır. Bu eşya özellikle altın açısından en değerli eşyalardan biridir. Bu sebepten ötürü Viktor son derece güçlü bir son evre şampiyonudur.

Viktor üç eşyasını tamamladığı zaman %40 bekleme süresi barajına ulaşmış olur. Bu noktadan sonra Viktor takım savaşlarında maksimum etki göstermeye başlar. Q yeteneğinin bekleme süresi 3 saniyeye ve E yeteneğinin bekleme süresi 6 saniyeye kadar düşer. Viktor bu sayede ekstra hareketlilik ve aynı zamanda ekstra hasar verebilme şansı elde eder.

Viktor bir şekilde tam build elde ederse onu ortadan kaldırmak için çeşitli taktikler geliştirmen gerekir. Bir şekilde onu takımından ayırman gerekir. Bunun için çeşitli ani baskınlar düzenlemeyi düşünebilirsin. Aksi durumda 5’e 5 bir karşılaşmada onun etkinliğini engellemek çok kolay olmayacaktır. Viktor’un bir hiper taşıyıcı olduğunu unutmamalısın.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap