Vel'Koz CT (Counter): Vel'Koz Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Vel'Koz CT (Vel'Koz counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Vel'Koz karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-134]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Vel'Koz karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Vel'Koz karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Vel'Koz counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Vel'Koz counter taktikleri

Vel’Koz ile oynarken oyunun erken evresinde neredeyse tüm hasar potansiyelini pasif yeteneğini harekete geçirerek elde ettiğini bilmelisin. Bir rakibe basit saldırı gerçekleştirerek pasif dolumların süresini yenilemek mümkündür. Bu sayede yeteneklerinin bekleme süresinden çıkmasını beklerken pasif yeteneğin etkin kalmasını sağlayabilir. Bu konuda dikkatli olmalısın.

Vel’Koz W yeteneğini kullanarak koridoru kolayca ittiren bir şampiyondur. Bu sana hem avantaj hem dezavantaj kazandırabilir. Çünkü koridoru çok fazla ittiren bir oyuncuya karşı ormancı takım arkadaşından destek alabilirsin. Ek olarak, Vel’Koz seni kulenin altına hapsedip minyon öldürmene engel olmaya çalışacaktır. Ancak hareketsiz bir şampiyon olduğu için ani baskınlardan kurtulma şansı çok azdır.

Koridor aşamasında Vel’Koz büyük olasılıkla seni rahatsız etmeye çalışacaktır. Bunu yapmak için Q yeteneğini kullanacak ve onu tekrar aktif ederek sana rahatsızlık verecektir. Bu tür hamlelere karşı dikkatli olmalı ve gerekmediği zaman hasar takasına girmemek için kendini ikna etmelisin. Çok zor durumda kalmaya başlarsan takım arkadaşlarından destek isteyebilirsin.

Vel'Koz counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Vel’Koz R yeteneği veya Sıçra (Flash) büyüsü olmadan oldukça güçsüz bir şampiyondur. Takım savaşlarında neredeyse hiçbir şey yapamayacağından emin olabilirsin. Onu pozisyon hatası yapmaya zorlayabilir ve hata yaptığında kolayca avlamak için çaba göstermelisin. Özellikle R yeteneğinin olmadığı zamanlar bunun için son derece biçilmiş kaftandır.

Vel’Koz hayatta olduğu zaman Baron veya Ejder gibi hedeflerde çok dikkatli olmalısın. Çünkü Vel’Koz’un R yeteneği tüm takım arkadaşlarının canını anında indirebilecektir. Bunun için nerede olduğunu bilmesi yeterli olacaktır. Önce onu ortadan kaldırmalı ve ondan sonra harita görevlerine doğru odaklanmaya çalışmalısın. Takımın için en ideal senaryo bu olacaktır.

Vel’Koz R yeteneğini kullandığı zaman hareket edemez ancak çok geniş bir alanda etki gösterebilir. Bu nedenle orman bölgesi gibi dar alanlarda mücadele etmeye çalışmamalısın. Orman bölgesinde takım savaşı yapmaya çalışırsan ona hasar konusunda muazzam bir avantaj sunmuş olursun. Mümkünse daha açık alanlarda mücadele ederek hasar potansiyeline engel olmalısın.

Vel’Koz’un potansiyeli

Vel’Koz özellikle 3. seviye olduğu zaman bir güç artışı yaşar. Bunun temel sebebi pasif yeteneğini tam olarak kullanabilme potansiyeline sahip olmasıdır. Pasif yeteneğini harekete geçirmesine asla izin vermemen gerekir. Vel’Koz bunu başarırsa aşırı derecede hasar verecek ve bu hasar miktarı seni fazlasıyla rahatsız edecektir. Onun karşısında dikkatli oynamalısın.

Vel’Koz 6. seviye olduktan sonra en dayanıklı şampiyona bile güçlü bir anlık hasar uygulayabilir. R yeteneğini kullanmaya başladığı zaman kitle kontrolü yeteneğin ile ona engel olmaya çalışmalısın. Bunu başaramazsan doğru şekilde konuşlanma fırsatı elde ederse tüm takımı hasar ablukasına alabilecektir. Takım savaşlarında çok dikkatli olmalısın.

Vel’Koz, Luden’in Tempest eşyasına sahip olduğu zaman hasar potansiyeli çok daha yüksek olur. Bu eşyayı aldıktan sonra hiçbir şekilde Q yeteneğine yakalanmamaya çalışmalısın. Çünkü bu yeteneğiyle seni yakaladığı zaman can çubuğunu anında aşağı indirmeyi başarabilecektir. Bu nedenle onun karşısında oynarken hareketli olmak çok önemlidir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap