VALORANT'a Yeni Ajan: Neon (Duelist)

Riot Games'in popüler oyunlarından biri olan VALORANT kısa bir süre sonra yeni ajanına kavuşacak. Act III olarak adlandırılan kısmın sonuna doğru gelinirken Riot Games yeni ajanıyla ilgili ilk bilgileri paylaştı. VALORANT'ın 18. ajanı olacak Neon bir Duelist olacak ve savaş alanındaki yerini alacak.

Riot Games en son Chamber isimli ajanı yayınlamıştı. Bu ajanın yayınlanmasının ardından yaklaşık 2 ay geçti ve Riot Games oyuna yeni bir ajan eklemeye karar verdi. Duelist rolündeki Neon çıktığında büyük bir olasılıkla güç dengelerini bozacak ve oyuncuların ilgi odağı olacak.

VALORANT'ın 18. Ajanı Neon (Duelist)

Neon, Radiant ırkına mensup ve Filipin kökenli bir ajan. VALORANT Protocol, Kingdom Corporation ve K/SEC ile çeşitli bağlantıları var. Rakiple mücadelede şok etkilerini kullanan ve doğrudan mücadeleden herhangi bir şekilde kaçınmayan bir yapıya sahip. Bu açıdan mevcut ajanlar arasında fark yaratabileceğini düşünüyoruz.

Neon şok edici hızlarla ileriye atılabilir. Vücudu tarafından üretilen biyonik elektrik sayesinde parlaklıklar saçan patlamalar yaymayı başarır. Bu biyonik elektrik oldukça hızlı olduğundan onun hareketlerini etkiler. Rakiplerini hazırlıksız yakalamak için hızla ilerleyerek yine hızıyla kendini belli eden hamleler yapar.

Neon ile ilgili henüz detaylı açıklamalar yapılmadı. Sadece ajana yönelik bir ön tanıtım videosu yayınlandı. Bu videoda yer alan bilgileri toplayarak belirli durumları bir araya getirebilmek mümkün diyebiliriz. Henüz çok fazla detay olmasa bile öncelikle ön tanıtım videosunu izlemenizi öneririz.

VALORANT'ta Radiant Nedir?

Neon'un Radiant ırkından olduğunu söyledik. Basitçe ifade etmek gerekirse bu ırk First Light olayının sonuçlarından biri olarak doğaüstü yetenekler kazanmış bir grup insanın dahil olduğu bireylerden oluşur. Neon'u bir kenara bırakacak olursak Astra, Jett, Phoenix, Omen ve Reyna gibi isimler bu ırkın öne çıkanlarıdır.

First Light dünyanın tamamını etkileyen büyük bir olaydır. Bu olayın ardından dünyanın dört bir yanından seçkin insanlar çeşitli yetenekler kazandılar. Bu yeteneklere sahip olanlar Radiant ırkına mensup canlılar olarak görüldüler. Toplumun bir parçası olarak kabul edilseler bile bu ırkın mensubu olanlardan bazıları bunu reddeder.

Radiant ırkına mensup olanlar dünya nüfusunun çok küçük bir kısmını oluştururlar. Bu ırkın mensubu olanlar doğaüstü yeteneklere sahip olsalar bile güçlerinin bir sınırı vardır. Radiant ırkında çok yüksek potansiyele sahip olanlar VALORANT Protocol ile bağlantılı olan ajanlara dönüşmüşlerdir.

VALORANT'ta Duelist Nedir?

Duelist, VALORANT ajanlarının parçası olduğu dört rolden birisidir. Bu rolde yer alan ajanlar genelde sitelere ilk giren ve rakiple çatışacak ilk kişi olmaya adaydırlar. Çünkü yetenekleri buna uygun şekilde tasarlanmıştır. Her Duelist farklı yeteneklere sahip olduğundan stratejileri kendilerine ve mücadele edilecek haritaya göre değişir.

4.0 yamasıyla birlikte Duelist rolünde yer alan toplam 6 ajan vardır. İlk üç ajan Beta sürümünden beri oyundadır. Bunlar Phoenix, Jett ve Raze şeklindedir. 1.0 yamasında çıkarılan Reyna dördüncü Duelist olmuştur. Beşinci Duelist, 2.0 yamasında gelen Yoru'dur. Altıncı Duelist ajan ise 4.0 yamasıyla oyuna dahil olan Neon'dur.

valorant yeni ajan neon

Ajan Neon Hakkında Bilinenler

Neon kısa boylu ve hafif esmer tenli genç bir Filipinli kadındır. Bir çift spor ayakkabı ve siyah ile mavi koşu tozlukları giyer. Üzerinde ise atletik bir kıyafet vardır. Sahip olduğu güçler için bir kanal görevi görüyormuş gibi görünen koyu mavi kırpılmış bir yeleği vardır.

Neon'un kollarında ve yüzünde mavi desenler vardır. Bu mavi desenler Radiant özellikleri kullanıldığında açıkça belli olurlar. Saçları omuzlarına kadar uzanır ve yarım örgülü bir saç stiline sahiptir. Saçlarının rengi elektrik mavisi rengindedir. Bir kemer takan Neon'un her iki kolunda altın birer bilezik vardır.

VALORANT'ın 18. ajanı Neon, 4.0 yamasıyla birlikte oyuna dahil olup savaş sitelerindeki yerini alacak. Duelist rolünü en iyi şekilde yerine getirecek yeteneklere sahiptir. Çıkışıyla birlikte epey bir popüler hale gelecektir. Yapılacaklar dengelemeler sonrasında oyundaki asıl yerini bulacaktır.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap