Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Urgot Karşısında Nasıl Oynanır?

Urgot counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan çeşitli ipuçları sana Urgot karşısında yardımcı olacaktır.

Urgot ile maçın başlangıcında çarpışmak gibi bir hata yapmamalısın. Çünkü bacaklarında yer alan tüm silahları bu şekilde harekete geçirebilecektir. Bunu yaptığı zaman canınızı aniden aşağı çekmeyi başaracaktır. Bu nedenle maçın başında dikkatli olmalı ve onun yanına fazla yaklaşmamaya çalışmalısın. Koridor aşamasını çok güçlü bir şekilde geçiren bu şampiyona en başından bir avantaj sunmak doğru olmayacaktır.

Urgot’un Q yeteneğine ve E yeteneğine sürekli olarak dikkat etmek zorundasın. Özellikle koridor aşamasında bu yeteneklere maruz kalmak işini zorlaştıracaktır. Bu yeteneklerin her birisi çok uzun bekleme sürelerine sahiptir. Bu nedenle hasar takasında bulunmayı düşündüğün zaman tek yapman gereken bu yeteneklerin kullanılabilir olmadığı zamanı bulmaktır.

Urgot karşısında mücadele verirken canına çok dikkat etmelisin. Canın %25’in altında olduğu zaman geri çıkman gerekir. Çünkü Urgot E yeteneğini isabet ettirdiği zaman R yeteneğini kullanarak seni tamamen etkisiz bırakabilecektir. Bu durumda yapacak hiçbir şeyin kalmaz çünkü basit bir biçimde koridor üstünlüğünü devretmiş olursun.

Urgot karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Takımında canı düşük bir şampiyon varsa Urgot’un hamle yapmasına engel olabilmek için onun önünde durmaya çalışmalısın. Bu sayede R yeteneğini boş yere kullanmasını sağlayabilirsin. Aksi durumda canı az olan takım arkadaşını yakalayabilecek ve onu saniyeler içerisinde ölümle burun buruna getirebilecektir.

Urgot bir şekilde R yeteneğini tutturmayı başarırsa hemen onu öldürmeye çalışmalısın. Özellikle bunu takım arkadaşına doğru hamle yapmadan önce gerçekleştirmek zorunda olduğunu bilmelisin. Başarılı bir şekilde Urgot’u etkisiz bırakabilirsen takım arkadaşın yaşamaya devam edecektir. Bu mücadele kapsamında sana ekstra avantaj sağlayacaktır.

Urgot’un R yeteneğinden çok çekiniyorsan yapman gereken gayet bellidir. Taşıyıcı şampiyonlar dahil olmak üzere takımındaki hemen hemen birçok oyuncunun Civalı Kuşak (Quicksilver Sash) alması iyi olacaktır. Bu eşya sayesinde hayatta kalmayı başarabilirsin. Her ne kadar Urgot’un kendine doğru çekmesine engel olamayacak olsan bile infaz edilmeden önce kendini kurtarmayı başarabilirsin.

Urgot’un potansiyeli

Urgot özellikle oyunun başlangıcında ve 6. seviye olduğunda çok tehlikeli bir şampiyondur. Onun en güçlü olduğu nokta, daha doğrusu güç patlaması yaşadığı nokta 6. seviyedir. Çünkü bu seviyede R yeteneğine erişmiş olur. Genelde Sıçra (Flash) büyüsünü kullandıktan sonra sana doğru hamle yapmaya çalışacaktır. Bu tür hamleler karşısında kendi büyülerini kullanmaktan çekinmemelisin.

Urgot, Kara Balta (Black Cleaver) eşyasını bitirdikten sonra senin zırh değerine epey bir zarar verebilecektir. Bu hamlenin karşısında durabilmek için can çalma eşyası alman gerektiğini bilmelisin. Alternatif olarak can ve zırh veren eşyalara yönelebilirsin. Önemli olan koridorda sana ekstra sürdürülebilirlik kazandıran eşyalara yönelmektir.

Urgot ikinci temel eşyasını bitirdikten sonra çok dikkatli olmak zorundasın. Bunun en büyük sebebi ise Urgot’un artık sana doğru hamle yapabilmesi için ekstra imkanlara sahip olmasıdır. Gerektiğinde ormandaki takım arkadaşından destek istemeli ve onun geri düşmesini sağlamalısın. Hangi şampiyonu seçersen seç koridor aşaması zorlayıcı olacaktır.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap