UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi YouTube’da Ücretsiz Yayınlanacak

Futbol severler için YouTube'dan sürpriz bir açıklama geldi. Açıklamaya göre UEFA kadınlar Şampiyonlar Ligi ücretsiz bir şekilde yayınlanacak.

UEFA ve spor yayın hizmeti DAZN ile özel bir anlaşma yapan YouTube, 2021 ile 2023 yılları arasındaki UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi'ni ücretsiz bir şekilde uygulamada yayınlayacak. 2 sezonu kapsayan mevcut anlaşma, kişilerin futbol maçlarını kolay bir şekilde takip etmesini sağlayacak. Üstelik YouTube üzerinden dünya genelinde paylaşılacak olan maç yayınları Kadınlar Ligi'ne olan ilgiyi de arttırmış olacak.

3 bölge kapsam dışında tutulacak

Konu ile ilgili yapılan resmi açıklamalara göre yayınlar sadece üç bölgede takip edilemeyecek. Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Çin bölgeleri dışında kullanıcılar 2 sezon boyunca oynanacak 61 maçın tamamını online olarak YouTube üzerinden takip edebilecek. Şampiyonlar Ligi için oynanacak ön eleme maçları mevcut anlaşma dışında tutuluyor. Bu bakımdan canlı yayınlar sadece grup aşamalarının ardından izlenebilecek.

YouTube üzerinden yayınlanacak maçlar spor yayın hizmeti DAZN YouTube kanalı üzerinden sunulacak. 2023-2024 ve 2024 - 2025 sezonlarında oynanacak müsabakalar ise DAZN’ın özel platformu üzerinden yayınlanacak. Erkekler Şampiyonlar Ligi ile benzer bir formatın uygulanacağı Kadınlar Şampiyonlar Ligi'nde 16 maçlık bir grup aşaması uygulanacak. 2021-22 sezonu için grup maçları ise 5 Ekim'de başlayacak.

Uzun zamandan beri maçların canlı bir şekilde internet üzerinden yayınlanması planlanansa da mali sorunlar bugüne kadar aşılamamıştı. Bu bakımdan YouTube tarafından anlaşmanın sağlanmış olması, gelecekteki yayınlar için oldukça önemli bir kilometre taşı olarak kabul ediliyor. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap