Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Apple 18 Mayıs'ta Üçüncü Nesil AirPods ve HiFi Apple Music Duyurusu Yapabilir

Söylentilere göre Apple, üçüncü nesil AirPods'u ve yüksek kaliteli Apple Music güncellemesini 18 Mayıs Salı günü web sitesindeki bir basın açıklamasıyla duyuracak.

2019'da Apple, AirPods Pro'yu web sitesinde bir basın bülteni aracılığıyla yayınladığı için bu söylentinin olasılığı yüksek gibi gelse de, bu söylentinin kesin bir doğruluğu bulunmuyor.

Yeni AirPods, 2019'daki kablosuz şarj, Hey Siri desteği ve geliştirilmiş pil ömrü içeren yenilemenin ardından standart AirPods'a yönelik ilk büyük güncelleme olacak. Apple analisti Ming-Chi Kuo, yeni AirPods'un bu yıl Eylül’e kadar seri üretimin tamamının yapılacağını söyledi.

Söylentilere göre Apple, yeni üçüncü nesil AirPods'un yanı sıra yepyeni bir HiFi veya yüksek kaliteli Apple Music güncellemesini duyurmayı planlıyor. Bu ayın başlarında yayınlanan bir yazısında, Apple'ın Apple Music abonelerine "önümüzdeki haftalarda" yeni bir abonelik planıyla daha yüksek kaliteli akış sunmaya başlamayı planladığı belirtilmişti.

Bu yazıya göre, abonelik ücreti mevcut bireysel Apple Music ile aynı olacak. Yine de, Apple'ın HiFi müzik akışını mevcut aboneliklerine nasıl dahil etmeyi planladığına dair ayrıntılar bilinmemektedir. MacRumors tarafından bulunan, iOS 14.6 güncellemesinin ilk beta sürümü içindeki kod, HiFi Apple Music akışının yalnızca uyumlu donanımla sınırlı olabileceğini göstermektedir.

Tüm bu söylentiler, yeni aboneliğin ve AirPods'un lansmanının birkaç hafta sonra olacağını söylese de, Dünya Geliştiriciler Konferansı'ndaki lansmandan da bahsediyor olabilir. Apple, iOS, iPadOS, macOS, watchOS ve tvOS için yepyeni güncellemeler duyurulmasının beklendiği Dünya Geliştiriciler Konferansı'na 7 Haziran'da katılacak. Dünya Geliştiriciler Konferansı yazılım odaklı olmasına rağmen, etkinlikte donanım duyuruları da yapılabiliyor.

(Görsel kaynak: MacRumors)

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap