Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

En iyi Ücretsiz Video Düzenleme Uygulaması (Mobil)

Bu uygulamalar akıllı telefonlarından video çekip paylaşmayı ve hareket halindeyken videoları düzenlemeyi seven kişiler içindir. Piyasada pek çok hariak video düzenleme uygulaması olsa bile bu liste mobil cihazlar için geliştirilmiş en iyi ve en sezgisel olanları içerecektir.

Ayrıca yazıda sadece kullanımı ücretsiz uygulamalar yer almaktadır. Premium veya Pro versiyonları olan uygulamaların ücretsiz özellikleri baz alınmıştır. Listeye göz atarken bunu göz önünde bulundurmanız çok daha sağlıklı olacaktır.

1. Quik

Quik, GoPro'nun yapımcılarından bir başka ücretsiz video düzenleme uygulamasıdır. Bu uygulama Splice'a oldukça benzemektedir. Ancak kullanıcıdan biraz düzenleme adımı gerektirmektedir. Düzenleme sürecini hızlandıran otomatik kırpma ve düzenleme özelliklerine sahiptir.

Quik'in otomatik olarak yapabilecekleri fazlasıyla etkileyicidir. Harika anları bulmak için videonuzu tarar ve hatta geçişler ekleyebilir. Gerçekten hızlı bir düzenlemeye ihtiyacınız varsa bu uygulama tam size göre denilebilir.

2. Adobe Premiere Rush

Adobe Premiere Rush, çok popüler bir video düzenleme uygulamasıdır. Müzik ekleyebilir, geçişler ekleyebilir, rengi otomatik olarak düzeltebilir ve videonuzu paylaşmaya hazır hale getirebilirsiniz. Yapabileceklerinizin tümü elbette bunlarla sınırlı olmayacaktır.

Freeform ve Automatic olarak iki farklı formu vardır. Düzenleme kontrolüne sahip olup olmamak istediğinizi buradan seçebilirsiniz. Adobe'un geçişleri seçmesine ve klibinizi otomatik olarak kırpmasına izin vermeyi düşünebilirsiniz. Ayrıca diğer Adobe uygulamaları ile bu uygulama arasında senkronizasyon oluşturabilirsiniz.

3. Horizon

Horizon, kullanıcıların telefonlarının konumu ne olursa olsun videoları yatay olarak çekmelerini sağlayan basit bir uygulamadır. Bir anı yakalamak için acele ettiğimizde, telefonu yatırmayı ve hareketi yatay olarak yakalamayı unutabiliriz.

Bu uygulama, söz konusu sorunu çözmenize yardımcı olabilir. Uygulamada çekilen tüm görüntüler telefon nasıl olursa olsun yatay olarak çekilirler. Nasıl çalıştığını görmek için demo içeriğe göz atabilirsiniz. Dikey olarak çekilmiş videolardan kaçınmak için Horizon uygulamasından destek alabilirsiniz.

4. Promo.com

Promo.com, özellikle sosyal medya gönderileri ve reklamlar için muhteşemdir. Profesyonel videolar oluşturmak istiyorsanız bu sizin için harika bir araç olacaktır. Programın web ve mobil sürümü ile videoları dilediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz.

Uygulamanın çeşitli ses araçları vardır. Marka ve metin yerleşimi sunar. Sosyal paylaşımlara yer verir. Hız ayarını ayarlamanızı sağlar. Böl ve birleştir yöntemiyle videoları düzenlemenize yardımcı olur. Videolar HD çözünürlükte düzenlenirler. Aynı zamanda uygulamanın video yakalama özelliği vardır.

5. GoPro

GoPro, iPhone ve Android kullanıcıları için mevcut olan en popüler ücretsiz video düzenleme uygulamalarından biridir. Bu uygulama, sezgisel arayüzünün sayesinde öğrenilmesi oldukça kolay bir uygulamadır. Kullanıcıların çoğu onu basit ve kullanımı kolay yönünden ötürü sevmektedir.

Videoları sadece birkaç dokunuşla düzenleyebilir ve kesebilirsiniz. Büyük yerleşik kitaplıktan bazı geçişler ve sesler ekleyebilirsiniz. Böylece videonuzu paylaşıma hazır hale getirebilirsiniz. Dilerseniz diğer özelliklerden faydalanarak daha profesyonel bir video oluşturmayı başarabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap