Ücretsiz Logo Tasarlanabilecek 12 Site

Siteniz için bir logo tasarlamak veya tasarlatmak maliyetli olabilir. Sadece bu da değil. Küçük bir ekiple başladığınız yolda logo tasarlama becerilerine sahip olmayabilirsiniz. Logo tasarımı önemlidir. Markanızın görsel kimliğini oluşturur.

Profesyonel bir logo tasarımı için kaynaklara sahip olmadığınız zaman ücretsiz olarak araçlardan faydalanmak isteyebilirsiniz. En iyi ücretsiz logo oluşturucu araçlardan yararlanarak ihtiyacınız olan çözüme kavuşabilirsiniz.

1. Free Logo Design

Free Logo Design adından anlaşılabileceği üzere ücretsiz bir biçimde logo tasarımı yapmanızı sağlayabilecektir. Ücretsiz logonuzu oluşturmayı kolaylaştırır. Basitçe şirketinizin adını yazabilir ve 20 farklı kategoriden birini seçebilirsiniz.

Renk, şekil ve yazı tipinde kendi özel değişikliklerinizi yapabilirsiniz. Ardından tasarımınızı ücretsiz indirebilirsiniz. Daha sonra logonuza biraz yatırım yapmaya karar verirseniz belirli bir miktar karşılığında logonuzun yüksek çözünürlüklü bir versiyonunu indirebilirsiniz.

2. Tailor Brands

Tailor Brands, işletmeniz için özel ve benzersiz bir logo tasarlamanıza yardımcı olacak güçlü bir hepsi bir arada grafik tasarım aracıdır. Logo oluşturma süreci, markanız, sektörünüz ve tercihleriniz hakkındaki soruları yanıtlamanız gereken bir soru-cevap biçimine dayanır.

Testi tamamladığınız zaman logonuza erişmiş olursunuz. Tailor Brands size bazı alternatif seçenekler sunacaktır. Böylece en çok neyi beğendiğinizi seçebilir veya logonuzu memnun kalana kadar özelleştirmeye devam edebilirsiniz.

3. Canva

Canva ücretsiz tasarım konusunda görüp görebileceğiniz en geniş özelliklere sahip platformlardan biridir. Etkileyici şablon serisinde çok çeşitli ücretsiz logo seçenekleri bulunur. Ücretsiz şablonlardan biriyle başlayarak metni, renkleri ve yazı tiplerini değiştirebilirsiniz.

Kendi grafiklerinizi yükleyebilir ve kullanımı kolay sürükle ve bırak özelliğiyle logo şablonuna eklemek için Canva'nın geniş ücretsiz öğeler kitaplığından seçim yapın. Tasarımınızı PNG, JPG veya PDF olarak indirebilirsiniz.

4. Wix Logo Maker

Wix Logo Maker oldukça basit bir logo oluşturucudur. Birkaç basit soruyu yanıtladığınız zaman sizin için otomatik bir logo şablonu oluşturur. Ardından, renklerden yazı tipine, metne ve boyutlandırmaya kadar logonun hemen hemen her yönüne karar verebilirsiniz.

En iyi kısım ise sadece özel görünümlü bir logoyu ücretsiz olarak almakla kalmazsınız. Aynı zamanda logonun tüm ticari haklarına sahip olursunuz. Hatta logonuzun kaynak dosyalarını SVG biçiminde indirebilirsiniz. Böylece onu dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

5. Graphic Springs

Graphic Springs, listede yer alan diğer logo oluşturuculara oldukça benzer. Birden fazla kategoriden seçim yapabileceğiniz çeşitli şablonlar vardır. Marka adınızı ve sloganınızı girebilir ve ardından logonuzu kolaylıkla düzenleyebilirsiniz.

Seçeneklerinizi yeni veya popüler logolarla filtreleme şansınız vardır. Logo tasarımınızda biraz daha yaratıcı bir özgürlük istiyorsanız, şekiller ve sembollerle başlayabilirsiniz. Ancak bu araçta tasarım ücretsiz, indirme ise ücretlidir. Buna dikkat etmelisiniz.

6. LogoMakr

LogoMakr, şekillerinizi ve metninizi tam istediğiniz yere sürüklemenizi kolaylaştıran kullanımı kolay bir programdır. Şekilleri ve simgeleri arayarak başlamanız önerilir. Ardından renklerinizi, boyutunuzu ve daha fazlasını düzenlemek istersiniz.

Yazı tipi türü, boyutu ve rengini özelleştirirken metin ekleyin ve istediğiniz şekilde düzenleyin. Akıllı bir kırpma düğmesi logonuzu kolayca mükemmel bir şekilde kırpar. Hazır olduğunuz zaman tasarımı bilgisayarınıza kaydetmeniz yeterli olacaktır.

7. Ucraft

Hala logo tasarımı konusunda ihtiyaç duyduğunuz bir yer bulamadıysanız Ucraft sizin için doğal bir alternatif olacaktır. Ucraft, web şablonları, ücretsiz bulut barındırma ve daha fazlasını sunan bir site oluşturucudur. Bonus olarak, ücretsiz bir logo oluşturucu da sunarlar.

Listedeki diğer ücretsiz araçlar gibi Ucraft'ın ücretsiz logo oluşturucusu da bir simge seçmek, marka adınızı eklemek, yazı tiplerinizi ve renklerinizi özelleştirmek konusunda çeşitli kolaylıklara sahiptir. Şeffaf, yüksek çözünürlüklü PNG dosyanızı tamamen ücretsiz olarak dışa aktarabilirsiniz.

8. Online Logo Maker

Online Logo Maker, Graphic Spring'in ücretsiz logo oluşturucusuna benzer bir kullanıcı paneline sahiptir. Tonlarca şablon ve yazı tipi seçimiyle logo tasarım yolculuğunuza başlamak hızlı ve kolaydır. Yüzlerce kategoride önceden tasarlanmış sembollerden birini seçmeniz gerekir.

Ücretsiz bir hesapla tasarımınızı kaydedebilirsiniz. Daha sonra geri dönebilirsiniz. Logonuzu istediğiniz zaman değiştirebilmeniz için sınırsız indirmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Online Logo Maker hem ücretsiz hem de premium hizmet sunmaktadır.

9. Zyro

Zyro sadeliği ön plana çıkaran ücretsiz bir logo üretici sunmaktadır. Başlangıç için bir hesap oluşturmanıza veya herhangi bir ek adım atmanıza gerek yoktur. Önce markanızı ve sloganınızı yazmanız yeterli olacaktır. İkinci olarak, logonuzun temelini oluşturmak istediğiniz şekli seçmelisiniz.

Binlerce farklı seçenek arasından seçim yapabilirsiniz. Sadece bir anahtar kelime yazın ve başlayın. Son olarak logonuzu ayarlayabilirsiniz. Adınızı ve sloganınızı şekle göre istediğiniz gibi konumlandırma şansınız vardır. Yazı tipini, rengini ve boyutunu değiştirebilirsiniz.

10. Shopify

Shopify büyük bir e-ticaret çözümlerinden birisidir. Şaşırtıcı bir biçimde bu markanın bir logo oluşturucusu vardır. Hedefe ise kendi çevrimiçi mağazanızı başlatmak için bir logoya sahip olmanızı sağlamaktır. Shopify tarafından sunulan logo oluşturucusunu ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Markanızın adını yazın ve ardından bir simge seçin. Renkler ve boyutlar için düzenleme yapın. Metniniz ve simgeleriniz için dört farklı düzen arasından seçim yapabilirsiniz. Ardından logoyu doğrudan e-postanıza gönderebilirsiniz.

11. Logo Type Maker

Logo Type Maker, profesyonel bir tasarımcı olmasanız bile logo tasarımınızı profesyonelce tasarlamanız için 200'den fazla yazı tipi, 1.000'den fazla profesyonel şablon ve 600.000'den fazla vektör şekli ile birlikte gelmektedir.

Renklerinizi ve yazı tiplerinizi istediğiniz zaman değiştirebilmeniz mümkündür. Ücretsiz model altında oluşturacağınız logoda özelleştirme seçenekleri yoktur ama modern bir logo elde etmiş olursunuz. Diğerlerinden farklı olarak logoyu yüksek kalitede dışarı aktarabilirsiniz.

12. DesignMantic

Tercih ettiğiniz logo stilini, yazı tipini ve renkleri seçerek DesignMantic tarafından sunulan ücretsiz logo oluşturucusunu kullanmaya başlayabilirsiniz. Ardından, işletmenizin adını girmeli ve 30'dan fazla sektör kategorisi arasından seçim yapmalısınız.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap