Ubisoft'un Montreal'de Bulunan Stüdyosu Basıldı

Ubisoft’un Kanada’da bulunan Montreal Stüdyosu basıldı. Sebebi bilinmeyen saldırıda çok sayıda çalışanın rehin alındığı ve güvenlik güçlerinin binanın çevresini kontrol altına aldığı bilgisi verildi.

Kanadalı haber ajansı Journal de Montreal’in haberine göre birçok çalışan şu an Ubisoft’un Montreal Stüdyosu’nda rehin tutuluyor. Güvenlik güçleri ağır silahlarla olay yerindeki önlemlerini alıyor.

Montreal’de bulunan Ubisoft binasında yaklaşık 50 kişinin çatıya çıkarıldığı ve burada rehin tutuldukları anın görüntüleri de sosyal medyada yer alıyor. Ubisoft şirketi ise yaptığı açıklamada ‘’Durumun farkındayız ve yerel yetkililerle birlikte çalışıyoruz’’ sözlerini kullandı.

Montreal polisinin yaptığı son açıklama ise sevindirici yönde oldu. Twitter'dan yapılan açıklamada herhangi bir tehdit unsurunun olmadığı ve binanın tahliyesine başlandığının bilgisi verildi.

Kurtulan Çalışandan İlk Sözler

Ünlü oyun şirketi Ubisoft’a yaşanan saldırıda rehin alınan çalışanlar arasından bir kişi kurtuldu. Yaptığı açıklamada ‘’Daha fazla bilgi vermiyorum çünkü polislerin bunu halletmesi gerekiyor. Çıktım ve iyiyim, şimdi sadece meslektaşlarımı düşünüyorum.’’ dedi.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap