Twitter’da Yanıtlama Özelliği Geliştirildi

Twitter’da yer alan tweet yanıtlama özelliği için yeni bir özellik daha paylaşıldı. Kullanıcılar, gönderdikleri mesajlarda da cevap verme özelliğini kısıtlayabilecek.

Twitter'a geçtiğimiz aylarda getirilen yeni özellik, mesajlara kimlerin yanıt vereceğinin kısıtlanmasını sağlıyordu. Yeni bir mesaj göndermeden önce mevcut özellik üzerinden ayarlamalar yapabilecek kullanıcılar, böylece mesajların yanıtlanmasında kendi isteğine göre tercihler yapabiliyordu. Twitter tarafından Salı günü yapılan yeni açıklamada ise mevcut yanıtlama özelliğinin geliştirildiği belirtildi.

Yeni Özellik neler sunuyor?

Twitter'da yer alan yeni özellik, kullanıcıların mesaj gönderdikten sonra da mevcut ayarlarda değişiklik yapmasını sağlıyor. Bu sayede mesaj yayınlanırken atlanan bir kullanıcı ya da ayar daha sonrasında da artık düzenlenebilecek. Tacizi ve benzer kötü olayları engellemek adına Twitter tarafından getirilen bu özellik, kullanıcılar için çok daha iyi bir deneyim sunuyor. Android, iOS ve web sürümünde kullanıma sunulacak olan yeniliğin kısa süre içerisinde kullanıcılar ile paylaşılması bekleniyor.

Yeni özelliği kullanmak isteyen kişiler, bir tweet üzerinde yer alan üç noktalı menüye dokunarak menüdeki “Who can reply?” seçeneğini seçmeli. Varsayılan olarak herkes tarafından yanıtlanabilir şekilde ayarlanan mesajlarda, kullanıcılar sadece takipçilerin ya da sadece mesajda etiketlenen kişilerin mesaja yanıt verebilmesini sağlayabiliyor.

Twitter'da kullanıcı deneyimlerini geliştirmek ve gönderileri ile kullanıcıların etkileşime girmek istediği kişileri sınırlayabilmesini sağlayan şirket, mevcut özelliği kademeli olarak tüm kullanıcılara sunmaya başladı. Bu bakımdan kısa süre içerisinde yeni yanıtlama özelliği tüm profillerde kullanılabilecek.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap