Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Twitter’da Görseller Büyüdü

Twitter için yeni resmi bir açıklama yapılarak görseller üzerinde değişikliğe gidildiği belirtildi. Görseller artık çok daha büyük ve geniş olarak görüntülenecek.

Twitter resmi Twitter hesabı üzerinden yayınlanan yeni açıklamalarda, Android ve iOS sürümlerinde geçerli olmak üzere daha büyük ve daha geniş görseller için güncellemeye gidildiği belirtildi. Güncelleme hakkında net bir şekilde bilgilerin ve fotoğrafların paylaşıldığı resmi açıklamada, bundan sonraki süreçte artık görsellerin tam boyutlarını görüntüleyebilmek adına üzerlerine tıklanması gerekmeyecek.

Görseller kırpılmadan gösterilecek!

Ana akışta belirli bir ölçeklendirme nedeniyle resimlerde kırpma yapmak durumunda kalan Twitter, özellikle tüm görseli görmek isteyen kullanıcılara resim üzerine tıklama zorunluluğu getiriyordu. Bu, kullanıcı verimliliği ve uygulamadaki içerik tüketimini zorlaştırırken yapılan yeni güncelleme ile birlikte bu konuda değişikliğe gidildi.

Resmi paylaşımda önceki versiyon ve yeni özellik sonrasındaki yeni versiyon net bir şekilde paylaşılırken, fark da ortaya koyulmuş oldu. Android ve iOS’ta güncelleme olarak tüm kullanıcılara sunulan mevcut özellikten yararlanmak isteyenlerin güncelleme kontrolü yapması ve yeni güncellemeyi alması yeterli.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap