Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Twitter’da Bahşiş Dönemi Başlıyor!

Twitter için uzun zamandan beri konuşulan bahşiş dönemi resmen başladı. Yeni özellik sayesinde kullanıcılar diğer kullanıcılara doğrudan ödeme yapabilecek.

Pek çok sosyal ağ, kullanıcılara para kazanabileceği seçeneklere sahip. Twitter bu konuda geç hamle yapan sosyal ağlardan birisi olurken yeni tanıtılan özellik ile birlikte Twitter'da da para kazanma dönemi resmen aktif hale getirildi. Konu ile ilgili yapılan resmi duyurularda kullanıcıların diğer kullanıcılara ödeme yapabilmek adına özelliğin aktif olduğu ve kullanılabileceği belirtilirken özellikle içerik oluşturucular için para kazanmanın daha da kolay hale geleceği belirtildi.

Twitter’ın yeni özelliği neler sunuyor?

Twitter için geliştirilen yeni özelliğin kullanılabilmesi adına kullanıcıların profil ayarlarından mevcut para kazanmak özelliğini aktif hale getirmesi gerekiyor. Bu özellik aktif hale geldiğinde profili ya da mesajları görüntüleyen kullanıcılar, bahşiş verebilmek adına özel bir düğmeyi görüntüleyebilecek. Orijinal adıyla Tip Jar olarak duyurusu yapılan yenilik; Patreon, PayPal, Venmo ve Cash App gibi farklı uygulamalar ile entegre bir şekilde çalışıyor.

App Store üzerinde de yayında olan Twitter için mevcut olan özellik, komisyon sistemine dahil edilmiyor ve doğrudan gönderilmiş olan tutar kullanıcının hesabını aktarılıyor. Böylece hem kullanıcılar üzerinden herhangi bir kesinti yapılmıyor hem de Twitter’ın Apple yüzde 30 oranında komisyon ödemesine gerek kalmıyor. 

Twitter bahşiş gönderme özelliğini kimler kullanabilecek?

Twitter’ın resmi açıklamasında özelliğin tüm kullanıcılara açık olmayacağı net bir şekilde belirtildi. Ancak özelliği kullanmak için gerekli olan kriterler belirtilmedi. Bu nedenle kullanıcılar mevcut özelliği kullanıp kullanmayacağını öğrenebilmek adına Twitter'daki ayarlar bölümüne göz atarak durumu kontrol edebilir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap