Twitter: Yeni Videolar Artık Daha Az Piksel Yoğunluğuna Sahip Olacak

Twitter'ın düşük video kalitesi, platformdaki kullanıcılar için uzun süredir hayal kırıklığına sebebiyet veriyordu, fakat Cuma günü şirket umut verici bazı haberler paylaştı: Twitter, yüklenen videoların artık daha iyi bir izleme deneyimi için daha az pikselli görüneceğini belirtti.

Şirket, The Verge'e, “video yüklendiğinde bir ön işleme adımını kaldırdığını söyledi. Bu makaleyi yayınladıktan sonra şirket, kaldırılan bu adımın videoları işlemek için daha küçük parçalara böldüğünü ve bunun ek işleme nedeniyle kaliteyi düşürebileceğini” açıkladı.

Jane Manchun Wong'dan Video!

Uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong, iyileştirmeleri gösteren bir video yükledi.

Twitter, bunu ilk yayınladıktan sonra videoların daha iyi göründüğü gözükse de, Cuma günü açıklanan değişikliklerin henüz Wong'un videoyu yüklemek için kullandığı Twitter Media Studio'da desteklenmediğini söyledi.

Bu ikinci video biraz geliştirilmiş görünüyor, fakat çoğunlukla siyah arka planla tam olarak ne kadar olduğunu görmek zor. Her iki video da YouTube veya Twitch'te izleyebileceğiniz yüksek kaliteli videolar kadar net gözükmemekte. Ve bu yükseltme yalnızca yeni yüklenen videolar için geçerli, bu nedenle eski videolar iyileştirmele tabi tutulmuyor.

Bununla birlikte, Twitter'ın video deneyimini geliştirmek için biraz çaba sarf ettiğini görmek kullanıcılar için güzel bir gelişme. Wong'un araştırması, video kalitesinin yükseltekten ve veri kullanımını azaltmanın yanı sıra farklı geliştirmelere de imkan verebilir. Twitter'ın video oynatma hızı seçenekleri üzerinde de çalıştığı hakkında iddiaları da mevcut.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap