Twitter Yeni Doğrulama Sisteminde Başvuruları Kapattı

Twitter’da geçtiğimiz haftalar itibariyle başlatılan doğrulama işlemleri ara verildi. Yoğun talep nedeniyle Twitter yeni başvuruların kapatıldığını duyurdu.

Twitter hesaplarının doğrulanması ve Twitter adı yanında mavi tık olmasını sağlayan Twitter özelliği, geçtiğimiz haftalarda yenilenmişti. Daha fazla kişinin hesaplarını doğrulamasına imkan tanıyan yeni özellik, daha güvenli bir sosyal ağ oluşturulabilmesi adına oldukça önemsendi. İlk hafta içerisinde 600 bine yakın hesabın onaylanmasını sağlayan Twitter, gelen yoğun talepler nedeniyle yeni başvuruları kapatmak zorunda kaldı. Cuma günü Twitter tarafından @verified üzerinden bir mesaj paylaşılarak yeni başvuruların kısa süreli de olsa kapatıldığını duyurdu.

"Yakında İstekleri Yeniden Açacağız!"

Yayınlanan mesajda, “Yakında istekleri yeniden açacağız” diyen Twitter, başvuru işlemlerini şu an için durdurma kararı aldı. İlgili kararın gerekçesinde ise doğrulanacak hesap sayısında ciddi bir artış olduğu ve bu nedenle birikmenin önlenmesi adına bu yönde bir karar alındığı belirtildi. Başvuruların kapatılacağı süre boyunca, Twitter mevcut başvuruları değerlendirerek hızlı bir şekilde hesapların doğrulanması için çalışacak. Ancak Twitter'ın doğrulama isteklerini ne zaman yeniden açmayı planladığı şu anda net değil.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap