Twitter Video İndirme Nasıl Yapılır?

Twitter'dan video nasıl indirilir? Twitter'dan video indirmek istiyorsanız bunu birkaç farklı adımla gerçekleştirebilirsiniz. Twitter'da gördüğünüz son derece ilgi çekici bir içeriği gelecekte tekrar kullanabilmek istiyorsanız Twitter videolarını indirmeyi bilmek son derece önemlidir.

Twitter, her ne kadar çok sınırlı karaktere sahip olan mesajlar göndermenizi sağlayan bir platform olsa bile medya ögeleri açısından da son derece zengin bir platformdur. Twitter'dan fotoğrafları indirmek oldukça basit olsa bile video indirme işlemi bu kadar basit değildir. Buna rağmen Twitter videolarını indirmek için çeşitli yöntemler vardır.

Web tarayıcısı üzerinden Twitter video indirme

Twitter'da yer alan bir videoyu indirmek istiyorsanız web tarayıcınızı kullanabilirsiniz. Google Chrome, Safari, Microsoft Edge, Mozilla Firefox veya Opera gibi bilindik tarayıcıları kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Web tarayıcısı üzerinden Twitter videosu indirmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • İlk olarak indirmek istediğiniz Twitter videosunu bulmanız gerekmektedir.
 • Twitter'dan video indirmek istiyorsanız YouTube'tan gömülü olmayan videoları seçmeniz gerekir.
 • İndirmek istediğiniz Twitter videosunu bulduktan sonra paylaşımın sol alt kısmında yer alan saat ve tarih bilgisine tıklayın.
 • Bunu yaptığınız zaman gönderilmiş olan tweet için URL bilgisi URL satırında yer alacaktır. Bu URL'yi kopyalayın.
 • Daha sonra tarayıcınızda yeni bir sekme açın ve SaveTweetVid adresine gidin. Aslında bu işlem için kullanabileceğiniz pek çok farklı internet sitesi vardır ama sizi reklamlara boğmayan en önemli yer burasıdır.
 • SaveTweetVid internet sitesi açıldıktan sonra karşınıza gelen kutucuğa kopyaladığınız tweet adresini yapıştırın ve ardından turuncu renkteki "İndir" butonuna tıklayın.
 • Daha sonra karşınıza video kaliteleri, video formatı ve indirme bağlantıları yer alacaktır.
 • İndirme bağlantısına tıkladıktan sonra indirmek istediğiniz video karşınıza çıkacaktır.
 • Şimdi ekranda sağ tuş tıklamalı ve "Video olarak kaydet..." seçeneğine tıklayarak videoyu bilgisayarınıza kaydedin.

Web tarayıcısı üzerinden Twitter videosu indirirken seçici davranmanızı öneririz. Özellikle bu işlem için kullanacağınız sitelere dikkat etmelisiniz. SaveTweetVid adresi oldukça popülerdir ve çok fazla reklamla sizi boğmaz. Özellikle açılır pencerelerle uğraşmak istemiyorsanız buraya bağlı kalmanız çok daha sağlıklı olacaktır.

iPhone veya iPad cihazlarda Twitter video indirme

iOS işletim sistemine sahip olan cihazlarda Twitter videosu indirme işlemi biraz daha karmaşık olabilir. Ancak ne yaptığınızı bildiğiniz zaman her şey yeterince basit gelecektir. Tek ihtiyacınız olan ise doğru araçları ve doğru uygulamaları kullanmaktır.

 • İlk olarak Apple'ın App Store mağazasında yer alan ve Readdle Technologies Limited tarafından geliştirilmiş ücretsiz bir uygulama olan Documents: Files, PDF, Browser uygulamasını indirin.
 • İlgili uygulama indirildikten sonra Twitter uygulamasını açın ve kaydetmek istediğiniz videoyu bulun.
 • Videonun yer aldığı tweet'in alt kısmında yorumlar, retweet, beğeni ve kaydet butonları yer alacaktır. En sağdaki kaydet butonuna dokunun.
 • Karşınıza çıkacak olan seçeneklerden "Bağlantıyı kopyala" seçeneğine dokunun.
 • Şimdi Twitter uygulamasını kapatın ve daha önce indirmiş olduğunuz Documents: Files, PDF, Browser uygulamasını açın.
 • Uygulamayı açtıktan sonra iPad için sol taraftaki menüden veya iPhone için ise alt taraftaki menüden Browser seçeneğine dokunun.
 • Uygulama içerisindeki tarayıcı açıldıktan sonra URL satırına https://twdown.net/ adresini yazın ve giriş yapın.
 • Daha sonra, kopyalamış olduğunuz tweet bağlantısını sitede yer alan kutucuğa yapıştırın ve dosya kalitesini seçtikten sonra "Download" bağlantısına dokunun.
 • Son olarak, dosyayı kaydedeceğiniz ekranda dosya ismini çok daha hatırlanabilir bir şey yaparak "Done" butonuna dokunun.

iPhone ve iPad gibi cihazlarda aynı zamanda Shortcuts uygulaması kullanılabilmektedir. Ancak yukarıda sunmuş olduğumuz uygulama çok daha işlevsel yapıda olduğu için onu kullanmanızı öneririz. Böylece iOS'ta Twitter videolarını herhangi bir sorun yaşamadan indirebilirsiniz.

Android cihazlarda Twitter video indirme

Android işletim sistemine sahip cihazlarda Twitter video indirme işlemi diğerlerine göre biraz daha basittir. En azından yapmanız gereken işlemler son derece basittir. Android cihazında Twitter videolarını indirmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • İlk olarak Download Twitter Videos - Twitter Video Downloader uygulamasını cihazınıza indirin.
 • İlgili uygulama indirildikten sonra Twitter uygulamasını açın ve kaydetmek istediğiniz videoyu bulun.
 • Videonun yer aldığı tweet'in alt kısmında yorumlar, retweet, beğeni ve paylaş butonları yer alacaktır. En sağdaki paylaş butonuna dokunun.
 • Bunu yaptıktan sonra karşınıza çeşitli seçenekler çıkacaktır. Bu seçeneklerden "Şununla paylaş:" butonuna dokunun.
 • Daha sonra Download Twitter Videos ikonunu görene kadar aşağıya doğru kaydırın ve onu gördükten sonra ikona dokunun.
 • Şimdi karşınıza video kalitelerini gösteren seçenekler gelecektir. İstediğiniz video kalitesinin yanında yer alan indirme seçeneğine dokunup videoyu indirin.

Android cihazlarda Twitter videolarını indirmek istiyorsanız en sağlıklı yöntemin bu olduğunu bilmelisiniz. Diğer pek çok uygulama sizden anlamsız izinler isteyebilecektir. Daha sonradan ekstra sorun yaşamak istemiyorsanız bu yöntemi kullanmanızı öneririz.

Twitter video indirme için nelere dikkat etmeli?

Windows, iOS ve Android için sunmuş olduğumuz yukarıdaki yöntemler şimdilik en güvenilir Twitter video indirme yöntemleridir. Yöntemlerde sunulan internet siteleri ve uygulamalar güvenli bir biçimde kullanılabilirler. Bazen ise kendi belirlediğiniz farklı bir yöntemle Twitter video indirme işlemi yapmak isteyebilirsiniz.

Bu durumda öncelikle kullanmak istediğiniz internet sitesinin veya uygulamanın sizden ne tür bilgiler istediğine dikkat etmelisiniz. Eğer internet siteleri veya uygulamalar sizden hesabınıza ait giriş bilgilerini talep ederlerse bunlardan uzak durmalısınız.

Diğer taraftan, yüklediğiniz Twitter video indirme uygulaması sizden dosyalara erişim izni dışında garip izinler istiyorsa o uygulamayı kullanmamalısınız. Örneğin, bu tür bir uygulamanın çağrı yönetimi gibi ilgisiz alakasız bir izne erişim istemesi sağlıklı değildir. Derhal o uygulamayı kullanmayı bırakmalı ve alternatiflere yönelmelisiniz.

Twitter için en iyi video indirici nedir?

Twitter için video indirme işlemini gerçekleştirecek pek çok farklı internet sitesi vardır. Bunların büyük bir kısmı ücretsizdirler. Genel olarak video indirme adımları sırasında sayfalarında yer alan reklamlardan para kazanırlar. Ancak bazıları reklam olayını abartmış durumdadırlar. Twitter için en iyi video indiricilerinden bazıları şu şekildedir:

 1. SaveTweetVid: SaveTweetVid en popüler Twitter video indirme araçlarından biridir. Hemen hemen her cihazda tarayıcı üzerinden çalışabilmektedir. Videolara ek olarak GIF gibi hareketli fotoğrafları indirmenizi sağlar. Ek olarak Twitter videolarını MP3 formatına dönüştürmenize yardımcı olur.
 2. Twitter Video Downloader: Twitter Video Downloader isimli bu araç videoları doğrudan Twitter'ın CDN sunucuları üzerinden indirdiği için oldukça güvenlidir. Ayrıca GIF gibi hareketli fotoğrafları indirmenize olanak tanıdığı için kullanışlıdır.
 3. Twitter-Video-İndir: Twitter-Video-İndir diğer araçlarla benzer bir yapıya sahiptir. Tweet URL'sini girdikten sonra video kalitesine karar vererek Twitter videosunu indirebilirsiniz. Ancak bu internet sitesi videoları MP3'e dönüştürmek için harici bir aracın kullanılmasını tavsiye etmektedir.
 4. Jihosfot 4K Video Downloader: Jihosoft 4K Video Downloader, Jihosoft tarafından geliştirilmiş en popüler araçlardan biridir. Bu araç, Twitter videolarını indirmenize yardımcı olur. Ayrıca dilerseniz diğer sitelerde veya sosyal medya platformlarında yer alan videoları indirebilirsiniz.
 5. TWSaver: TWSaver, diğer popüler Twitter video indirme sitelerine benzer bir şekilde çalışır. Twitter videolarını SD, HD ve eğer mümkünse UHD olarak indirebilirsiniz. Kullanımı oldukça hızlı olan bu aracın aynı zamanda GIF tarzı hareketli görselleri indirme özelliği vardır.

Twitter'da trend olan konular, belirli bir konudaki gönderiler ve tartışmalar yoluyla popüler hale gelir. Bu nedenle Twitter'a yüklenen video ve görsel sayısındaki artış, kullanıcıların bunları nasıl indireceklerini bilme merakını artırmıştır. Yukarıda yer alan başlıklardan yararlanarak Twitter video indirme işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap