Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Twitter, Spaces İçin Özel Düzenleme

Clubhouse sonrasında Twitter’ın kopyaladığı ses odaları özelliği Twitter Spaces olarak uygulamada yer aldı. Şimdi ise Twitter güncelleme ile özeliğe küçük dokunuşlar yaptı.

Twitter, sesli sohbet odası özelliği Twitter Spaces için yaptığı yeni güncellemesinde, özelliğe daha kolay bir şekilde erişilmesini hedefliyor. Yapılan resmi duyuruya göre yeni güncelleme ile iOS versiyonda Twitter Spaces için ana çubukta yer açan şirket, ilgili özelliğe tek bir dokunuş ile geçiş yapılmasını sağlıyor. Kullanıcılar güncellemeyi aldıktan sonra arama simgesi ile bildirimler simgesi arasına yerleşecek Twitter Spaces simgesini kullanabilecek. Bu bakımdan şu anda 4 simgenin yer aldığı ana çubukta, güncelleme sonrasında 5 simge yer almaya başlayacak. Bu da simgelerin biraz daha küçültülmesine neden olmuş durumda. Ancak Twitter Spaces özelliğini kullanmak isteyenler için kullanımda oldukça kolaylık sağlanacak.

Yeni Güncelleme Ne Zaman Sunulacak?

Twitter Spaces için uygulamaya getirilecek güncelleme, tüm kullanıcılara aynı anda gönderilmeyecek. Açıklamalara göre Spaces beta testine katılan yaklaşık 500 kişiye gönderilecek güncelleme, yapılacak testlerin ardından tüm Twitter kullanıcılarına sunulacak.

Kullanıcıların Eleştirileri Twitter Spaces’i Şekillendiriyor

Twitter Spaces ile ilgili yapılan açıklamalar ve kullanımlar, kullanıcıların oldukça zorlanmasına yol açtı. Twitter Spaces üzerinden canlı etkinlikleri bulmak ve takip etmek en çok eleştirilen noktalar olurken Twitter bu durumu değiştirebilmek adına yeni bir sekme ile daha gelişmiş özellikleri sunmayı hedefliyor. Yeni güncelleme sonrasında Spaces bölümüne geçiş yapan kullanıcılar, ses odaları için isimleri, yöneticileri, katılımcıları detaylı olarak görebilecek. Üstelik planlanan özel Spaces etkinliklerini de görebilecek kullanıcılar, katılmak istedikleri etkinlikler için bildirim ve hatırlatıcı gibi özelliklerden de yararlanabilecek.

 Twitter Spaces için en az 600 takipçi limitinin de kaldırılması beklense de yeni güncellemede Twitter bu konuda bir adım atmadı.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap