Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Twitter Sağlık İçin Tasarım Değişikliğine Gidiyor

Twitter'ın son tasarımda yapılan yenilikler, kullanıcılarda baş ağrısı ve göz yorgunluğu gibi sorunlara yol açtı. Şimdi ise değişiklik yapılıyor.

Twitter'da yapılan son tasarım değişikliği kullanıcılar tarafından olumlu karşılanmadı. Şirket yaptığı yeni açıklamada, özellikle gelen geri bildirimlerin değerlendirilerek tasarımda farklı çalışmaların yapılacağını duyurdu.

Twitter’ın yeni tasarımı beğenilmedi

Twitter tarafından yapılacak tasarım değişikliği bir tercih değil, sağlık açısından zorunlu bir değişim olacak. Şirket tarafından yayınlanan yeni blog yazısında yer verilen ifadelere göre kullanıcıların büyük bir bölümünde baş ağrılarının yaşanmaya başlandığı ve gözlerde problemlerin görüldüğü ifade edildi. Özellikle hassasiyeti olan kullanıcıların mevcut sorundan etkilenmemesi adını tasarımda değişiklikler yapılacağını belirten Twitter, kısa süre içerisinde kademeli bir şekilde tüm kullanıcılarda yeni tasarımın etkin olacağını söyledi.

Şirket; yeni Chirp yazı tipi, yüksek kontrastlı renkler ve düğmeler, daha az gri arka plan ve daha az ayırıcı çizgi içeren yeni tasarımı için çok fazla şikayet geldiğini samimi bir şekilde ifade etti. Twitter bu açıklamalarına ek olarak yenilenecek tasarım ile birlikte cihazlarda yaşanan tüm sorunların ortadan kaldırılacağını duyurdu. Özellikle otistik kullanıcılarda daha fazla hissedilen mevcut sorun, yapılacak yeni güncelleme ile birlikte daha iyi bir Twitter deneyimi sunacak.

Twitter konuyla ilgili olarak ”Göz sağlığını daha kolay hale getirmek için tüm düğmelerde kontrast değişiklikleri yapıyoruz. Çünkü bize yeni görünümün duyusal hassasiyetleri olan insanlar için rahatsız edici olduğunu söylediniz. Dinliyoruz ve yineliyoruz. ”dedi.

 

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap