Twitter, Retweet Butonunu Değiştirdi

Twitter, bu yıl kullanıcılarına sunduğu ''Tweeti Alıntıla'' hizmetini kullanımdan kaldırdı. Daha fazla etkileşimin amaçlandığı yenilik henüz bekleneni tam anlamıyla veremedi.

Bu yıl birçok yenilik yapan ve yapmaya devam edecek olan popüler sosyal medya platformu Twitter, daha fazla etkileşim ve sohbet havası yaratmak için retweet özelliğinde hizmete sunduğu ''Tweeti Alıntıla'' seçeneğini kaldırdı. Twitter, bu özelliği kaldırmaya sebep olarak ise beklenen etkileşimin yaşanmadığını ve kullanıcıların retweet yaparken karışıklık yaşamaları olarak gösteriyor. Twitter'ın topladığı verilere bakılırsa da etkileşimin oldukça düşük olduğu doğrulanıyor. Konu bağlamında kullanıcıların yarısından çoğu ''Tweeti Alıntıla'' ile toplam karakter sayısı 25'in altında olan metinler paylaşmış.

Twitter yönetimi şimdilik ‘’Tweeti Alıntıla’’ özelliğini kapattı ancak bu tamamen bir kaldırma işlemi olmayabilir, ilerleyen günlerde tekrardan kullanıma gelebilir. Retweet kısmında kullanıcılara şu an sadece ‘’Yorum Ekle’’ butonu açık kalacak. ‘’Yorum ekle’’ butonu ile kullanıcılar retweet yapmak istenilen tweete düşüncelerini yazabilecekler.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap