Twitter Mavi Tik Başvuruları Başlıyor

Sosyal medya platformu Twitter, çok beklenen mavi tik onayı için açıklama yaptı. Bir süredir askıya alınan hizmet 2021 yılında tekrar kullanıma alınacak.

Twitter, 2017 yılında askıya aldığı hesap doğrulama hizmetinin yeniden geleceğini açıklamıştı. Bugün edinilen bilgi ile beraber Twitter mavi tik hizmeti için resmi tarih verildi.

Sosyal medya devi Twitter, 20 Ocak 2021 tarihinde mavi tik başvurularının tekrar alınacağının müjdesini verdi. Twitter, başvuruları alacağını açıklaması ile beraber onaylı hesaplar için prosedürlerde de bir dizi düzenlemeye gitti. Yeni bir başvuru süreci başlatan Twitter, onaylı hesap başvurularında kullanıcıların kategori seçmelerine izin verecek ve Twitter mavi tik başvurusu 'Hesap Ayarları' bölümünden rahatlıkla yapılabilecek.

Mavi tik alacak kullanıcılardan istenecek bilgi ve belgeler ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşımı yapılmazken, bu açıklamanın önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor. 

Twitter'ın mavi tik onayı verdiği kategoriler içerisinde markalar, devlet görevlileri, gazeteciler, dini liderler, aktivist bireyler yer almaktadır. Yeni başvuru süreci ile bu kategorilerin artıp azalabileceği de konuşulan konular arasında yer alıyor. 

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap