Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Twitter, Hikayeler ''Fleets'' Özelliğine Kavuştu

Twitter'da hikayeler özelliğine kapalı kalamadı ve sosyal medya uygulamalarının birçoğunda bulunan hikayeler özelliğini kullanıcılarına sundu. Twitter, hikayeler özelliğini Fleets adı ile kullanacak.

Twitter’a gelen Fleets isimli özellik aynı Facebook, WhatsApp, Instagram, Snapchat uygulamalarındaki gibi paylaşımların 24 saat boyunca yayınlanmasını sağlayacak. Yayınlanan paylaşımlar diğer uygulamalarda da olduğu gibi 24 saatin sonunda kendiliğinden kaybolacak. Kullanıcılar, başka kullanıcıların tweetlerini Fleets özelliği ile hikayelerine ekleyebilecek yani retweet kavramı Fleets ortamında da uygulanabilecek ve Fleets üzerinden metin paylaşımı da yapılabilecek. Twitter,yapığı açıklamada ilerleyen dönemlerde Fleets'de canlı yayın özelliğininde kullanılabileceğini duyurdu. Fleets üzerinden eğer paylaşan kişinin hesabı herkese açık ise direkt mesaj özelliği kullanılabilecek.

Fleets özelliği daha önce Brezilya, Güney Kore, Hindistan gibi ülkelerde test edilmişti. Test sürecinde yapılan gözlemler, Fleets özelliğinin tweet özelliğine göre daha çok kullanıldığını ve kullanıcıların daha kolay iletişim kurduğunu ortaya çıkardı. Fleets özelliği, dünyada çapında kullanıma sunuldu fakat kullanıcılara aşama aşama gönderilecek.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap