Twitter'da Fleetslere 24 Saat Sonra Erişilebiliyor

Twitter, Fleets özelliğini getireli çok kısa bir süre olmasına rağmen ilk zamanlar yaşanan Fleetslerin otomatik silinmesinin ardından şimdi de temel prensiplerden biri olan 24 saat sonra kaybolma özelliği düzgün çalışmıyor. Kullanıcılar, 24 saat süreyi geçen Fleetslere erişebiliyor.

Twitter, popüler sosyal medya uygulamalarının birçoğunda bulunan hikayeler özelliğini kullanıma sunmuştu. Fleets özelliğinin, paylaşılan resim, video ve metinleri 24 saatin sonunda otomatik olarak silmesi gerekiyordu. Ancak Twitter kaynaklı sistemsel bir sorun nedeniyle bazı kullanıcıların 24 saat süreyi geçen gönderilere ulaşabildiği ve gönderileri indirebildiği ortaya çıktı.

Twitter yetkilileri konudan haberdar olduklarını belirterek kullanıcılarına şu sözleri söyledi: ‘’Bazı Fleets medya URL’lerine 24 saat sonra erişebilen teknik ancak bir geçici çözüm aracılığıyla erişilebilen bir hatanın farkındayız. Kısa süre içinde kullanıma sunulması gereken bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz.’’ Yapılan açıklamaya göre Twitter, yakın bir zaman içinde hatanın çözümü ile ilgili kullanıcılarına yeni bir güncelleme gönderecek gibi gözüküyor.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap