Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Twitter Blue Türkiye’de Fiyatıyla Cep Yakacak!

Twitter tarafından geliştirilen ve Twitter Blue olarak adlandırılan yeni abonelik hizmeti, kısa süre içerisinde aktif olacak. Ancak sistemin Türkiye’deki fiyatı adeta cep yakacak.

Twitter için uzun zamandan beri gündemde yer alan Twitter Blue adlı abonelik sisteminde detaylı yavaş yavaş netlik kazanmaya başladı. Sosyal ağın çok daha kullanışlı ve yeni özellikleriyle kullanılmasını sağlayacak abonelik sistemi, ücretli bir şekilde satın alınacak. Twitter tarafından App Store üzerinde yapılan yeni güncelleme, fiyatlardaki iddiaları doğruladı.

Net olarak uygulama mağazasında yer alan Twitter Blue abonelik fiyatı, 2.99 Dolar olacak.  Twitter tarafından belirlenen fiyat politikasında ücretler sabitlenirken Türkiye’de Avrupa bölgesi için belirlenen fiyatlar geçerli olacak. Avrupa bölgesinde ise ücret 2,99 Euro olarak belirlenmiş durumda. Bu bakımdan Türkiye’de Twitter Blue için abonelik satın almak isteyen kişiler 30,99 TL gibi bir ücreti karşılamak zorunda.

Twitter Blue için farklı fiyatlandırma olabilir mi?

App Store’de ortaya çıkan bu durum Google Store’de farklı şekilde yer buldu. Google Play Store’de uygulama içi satın alma özelliğinin olduğunu aktaran Twitter bu ücretlendirmede 47,99 TL gibi bir ifadeye yer verdi. Bu bakımdan fiyatlarda Twitter Blue özelliği aktif olarak kullanıma sunulduktan sonra farklı değişiklikler de yaşanabilir.

Twitter blue neden tercih edilmeli?

Normal kullanıcıların sahip olamayacağı özellikleri aboneler için sunacak Twitter, Tweet’i geri al gibi pek çok yeni geliştirme ile abonelik sistemini cazip hale getirmeye çalışacak. Tanıtım ile birlikte çok daha fazla yeniliğin ve tasarım değişikliklerinin getirilmesi beklenen sosyal ağ, kendi eko sistemi için yeni bir gelir alanı da yaratmak istiyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap