Twitter, Birdwatch Programını Duyurdu

Dünyanın en büyük sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter, Birdwatch adlı programı ABD'de kullanıma sundu.

Twitter, milyonlarca kullanıcının duygu ve düşüncelerini rahatça paylaştığı bir sosyal medya platformu. Herkesin özgürçe içerik sunabildiği platform aynı zamanda birçok yanlış bilgi içeren içeriklere de ev sahipliği yapıyor.

Twitter, dün Twitter Support adlı sayfasından yaptığı duyuru ile yanlış bilgi içeriğini saptama ve düzeltme adına geliştirdiği programı duyurdu. Birdwatch adlı program ile artık kullanıcılar yanlış bilgi içeren tweetlere müdahale edebilecek ve yanlış bilgi içeriği bulunduruyor diye bildirimde bulunabilecek.

Henüz müdahale edilen tweetler Twitter'da görünmeyecek. Ancak düzeltilen tweetler ABD'de bulunan kullanıcılar tarafından https://birdwatch.twitter.com adresinde görüntülenebilecek. Ayrıca Twitter, Birdwatch programına destek veren tüm kodları açık olarak yayınlayacak ve indirmeye açık olacak.

Twitter Ürün Bölümü Başkan yardımcısı Keith Coleman ise Twitter Blog'da bir yazı yayınladı. Yayınladığı yazıda tüm kullanıcıları Birdwatch programına davet ediyor ve programın nasıl olduğuna dair geri bildirimleri sağlamalarını istiyor. Kelth Coleman'ın yazdığı blog yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap