Twitter'a Spaces İsimli Sesli Sohbet Özelliği Gelecek

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter yeniliklere doymuyor. En son Fleets özelliğini kullanıcılarına sunan Twitter şimdi de Spaces'i duyurdu. Spaces özelliği ile sesli sohbet yapılabilecek.

Twitter, geçtiğimiz aylarda kendi tarzına pek uygun olmayan ancak sosyal medya platformlarının olmazsa olmazı haline gelen hikaye özelliğini Fleets adı ile kullanıcılarına sunmuştu. Şimdi ise sesli sohbet özelliğini iOS işletim sistemine sahip kullanıcıları ile test etmeye başladı ve test sürecinin zaman içerisinde daha fazla iOS kullanıcısına ulaşacağını ifade etti.

Twitter, Spaces özelliği ile aynı anda 10 kişiye kadar konuşma ortamı sunuyor. Konuşmaya katılacak kişiler ise konuşmayı oluşturan kişinin takipleştiği ya da takipleşmediği kişiler olabilecek. Konuşmayı başlatan kişi paylaştığı bağlantı ile konuşma alanına gelenleri konuşan ya da dinleyen olarak belirleyebilecek. Spaces ortamında kullanıcılar görüşme esnasında duygu ve ifadelerini belirtmek adına emojileri de kullanabilecek.

Twitter, konuşma özelliği sonlandıktan sonra konuşma alanının herkese açık olmayacağını belirtiyor. Twitter aynı zamanda kural ihlallerini incelemek adına görüşmelerin kopyasını 30 gün boyunca saklayacağını ifade ediyor. Konuşma sahipleri ise Twitter'ın görüşmenin kopyasını sakladığı sürece görüşmenin kopyasını indirebilecek.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap