Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Twitch Prime Nasıl İptal Edilir?

Twitch Prime uygulamasını bir süredir kullanıyor olabilirsiniz. Twitch Prime üyeliğini iptal etmek için elbette Twitch Prime iptal etme işlemini nasıl yapacağınızı bilmeniz gerekir. Bunu yaptığınız zaman aynı şekilde Amazon Prime üyeliğinizi iptal etmiş olacaksınız.

Twitch dünyanın en çok ziyaret edilen yayın platformlarından birisidir. Twitch Prime üyeliği sayesinde daha fazla bedava oyun kazanma şansınız vardır. Twitch Prime nedir diye merak ediyorsanız en iyi cevaplardan birisi bu olacaktır.

Twitch Prime Nedir?

Twitch Prime, özellikle yayın hizmetiyle ilgili Amazon Prime'ın yeni bir parçasıdır. Bunu elde etmek için bir Amazon Prime abonesi olmanız gerekir. Bu da mevcut tüm abonelerin Twitch Prime'ı anında ve ücretsiz olarak etkinleştirebileceği anlamına gelir.

  • Her ay bedava oyun kazanma şansınız olacaktır.
  • Reklamsız olarak istediğiniz yayını izleyebileceksiniz.
  • Ücretsiz oyun içeriklerine ulaşabileceksiniz.
  • Amazon'dan özel indirimler kazanabilirsiniz.
  • Sohbet sırasında özel emoji kullanma şansınız olacaktır.
  • Sohbet bölümünde özel rozet kazanabileceksiniz.
  • Her ay kendi seçtiğiniz kanala bedava abone olabileceksiniz.

Twitch Prime abonesi olmak istiyorsanız ne kadar ödemeniz gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Artık, Amazon Prime üyesi olarak aynı zamanda Twitch Prime üyesi olabileceğiniz için aylık ücret sadece 7,90 TL olacaktır. Amazon'un sunmuş olduğu bu imkandan faydalanmayı düşünebilirsiniz.

Twitch Turbo ile Twitch Prime

Twitch Prime üyeliğinin kafa karıştırıcı olduğu noktalardan birisi budur. Eğer Twitch Turbo aboneliğiniz varsa ve üstüne Twitch Prime aboneliği almış durumdaysanız mutlaka Twitch Turbo aboneliğinizi iptal etmelisiniz. Çünkü Twitch Prime bu özelliği size sunmaktadır.

Hem Twitch Turbo hem de Twitch Prime için ödeme yapıyorsanız Amazon ile iletişime geçebilirsiniz. Amazon, Twitch Turbo için yaptığınız ödemeyi tek seferlik olmak üzere geri ödeyebilecektir. Bu biraz şans işidir ve şansınızı denemenizde fayda vardır.

Twitch Prime Üyeliğini İptal Etme

Twitch Prime üyeliğini iptal etmek istiyorsanız gerçekte Amazon Prime üyeliğinizi iptal etmiş olacaksınız. Bunun için Amazon hesabınıza giriş yapıp Amazon Prime üyeliğinizi iptal etmeyi düşünebilirsiniz. Yapmanız gerekenler aşağıdaki adımları takip etmektir.

  • Amazon hesabınıza giriş yapın ve daha sonra hesabım kısmında karşınıza çıkan Prime menüsüne tıklayın.
  • Bunu yaptıktan sonra Yönet kısmının altında yer alan Ayarları Güncelle kısmına tıklayın.
  • Karşınıza iki seçenek çıkacaktır. Bu seçeneklerden Üyeliği Sonlandır olana tıklamalısınız. Amazon son bir bildirimle sizi üye kalmaya ikna etmeyi deneyecektir.

Amazon Prime üyeliğinizi sonlandırdığınız zaman Twitch Prime üyeliğiniz sonlanmış olacaktır. Artık Twitch Prime üyelik iptal etme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş durumdasınız. Twitch'i kaldığınız yerden normal üyeliğiniz ile kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap