Twitch, “Jakuzi” Kategorisi Ekledi

Twitch, özel olarak "Havuzlar, Jakuziler ve Plajlar" kategorisi ekledi. Bu eklemeye, Amazon'un sahip olduğu şirketin, Twitch'in Çıplaklık ve Giyim politikasının "bağlamsal istisnası" olarak adlandırdığı kategoride yer alan en popüler içerik üreticilerinden, kanallarını uyarmadan para iadesi istemesinden sonra karar verildi.

Jakuzi akışlarında, jakuzide mayosuyla oturup izleyicileriyle sohbet eden ve oyun oynayan yayıncılar bulunuyor. Çoğu zaman kadınlara yer verildiği için, cinsiyetçilik ve taciz olayları meydana geleceği de öngörülenler arasında. Topluluk kuralları uyarınca şirket, yayıncıların sahilde, festivalde ve hatta jakuzide olduğu gibi "bağlamsal olarak uygun durumlarda" mayo ile kamera karşısına geçmelerine izin veriyor. Twitch'in bu konudaki blog yazısını da buradan okuyabilirsiniz.

Hem Twitch kullanıcıları hem de reklam verenler açısından, sorunun bir kısmı, şirketin bu yayınları "Sadece Sohbet" kategorisi altında gruplandırmasıydı. Şirket ayrıca, kullanım şartlarındaki netlik eksikliğinin bu duruma sebep olduğuna da kabul etti.

Önümüzdeki aylarda Twitch, cinsel içerikli akışlarla ilgili politikalarını güncellemeyi planlıyor. Ayrıca, yeni kategorinin de kalıcı bir çözüm olmadığını belirtiyor. Böylelikle, insanların bu akışlara bilinçsiz bir şekilde katılmamasını ve markalara reklamlarının platformda nerede göründüğü üzerinde daha fazla kontrol sağlayacak gibi gözüküyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap