Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Twitch CT (Counter): Twitch Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Twitch CT (Twitch counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Twitch karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-128]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Twitch karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Twitch karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Twitch counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Twitch counter taktikleri

Twitch genellikle Q yeteneğini kullanarak görünmez olacak ve koridorda hasar takasına girmeye çalışacaktır. Rakip destek oyuncusunun agresif bir şekilde pozisyon aldığını görürsen geri çıkman gerekir. Bunu yapamayacak durumdaysan Twitch ortaya çıkar çıkmaz onu kitle kontrol etkisi yeteneğin ile etkisiz bırakmaya çalışmalısın.

Koridor aşamasında Twitch’e rahatsız edici hasar verebilmek çok önemlidir. Çünkü gerekli eşyaları almadan koridor aşamasında sürdürebilirlik kazanma şansı yoktur. Eşyasını aldığında dahi rahatsız edici hasara karşı sıkıntı yaşayacaktır. Çünkü minyon birliklerine vurarak canını doldurması çok kolay değildir. Bunu avantajlı bir şekilde kullanmaya çalışabilirsin.

Twitch’i kulesinin altına hapsetmek önemlidir. Farm yapmasına engel olmak istiyorsan koridoru ittirmeye çalışmalısın. Bunu yaparken nehir bölgesinde harita kontrolünü sağlamayı ihmal etmemelisin. Twitch’in pasif yeteneği zaman içerisinde hasar vereceği için genellikle son vuruş yapma konusunda problem yaşayacaktır. Bu nedenle agresif bir koridor şampiyonu seçmeye çalışabilirsin.

Twitch counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Twitch karşısında oynamak için kontrol totemlerini en iyi şekilde kullanman gerekir. Genellikle Q yeteneğini kullanarak haritada gezintiye çıkabilecek türde bir şampiyondur. Sürpriz saldırılar gerçekleştirme fırsatı elde edemezse önemli derecede güç kaybeder. Bu nedenle kontrol totemi almayı ihmal etmemelisin.

Twitch dayanıksız ve hareketsiz bir şampiyondur. Onun üzerine doğru hamle yapmak genelde skor elde etmen için yeterli olacaktır. Bunu başarma şansı elde edemesen bile bazı büyülerini kullanmasını sağlayarak avantaj elde edebilirsin. Çünkü Twitch büyülerini kaybettiği zaman agresif bir şekilde oynamayı başaramayan şampiyonlar arasında yer alır.

Takım savaşlarında takım arkadaşlarınla çok fazla yan yana durmaya çalışmamalısın. Bunun en büyük sebebi ise Twitch’in R yeteneğini kullanarak olağanüstü derecede hasar verebilecek olmasıdır. Bu yetenek sayesinde ciddi derecede anlık hasar verebileceğini unutmamalısın. Özellikle yetenek kombinasyonuna karşı dikkatli olmalı ve takım savaşı sırasında pozisyonunu kaybetmemelisin.

Twitch’in potansiyeli

Twitch hiper taşıyıcı olarak adlandırılan şampiyonlar arasında yer alır. Bu nedenle oyun ilerledikçe güçlendikçe güçlenir. Maçı erkenden bitirmek bu neden çok önemlidir. Maç uzarsa kontrol totemlerini en iyi şekilde kullanmaya çalışman gerekecektir. Çünkü takım savaşlarından önce ortadan kaybolabilecek ve seni sıkıntıya sokabilecektir.

Twitch’in ilk güç artışı Kraken Slayer eşyasını tamamladığı zaman gerçekleşir. Bu eşyayı aldığı zaman sürdürülebilirlik sıkıntısını bir ölçüde ortadan kaldırmış olur. Q yeteneği ve bu eşyanın aktif özelliğini bir araya getirerek çok ciddi baskınlar ve anlık saldırılar gerçekleştirebilir. Bunun için dikkatli olmalısın.

Twitch ikinci güç artışını Runaan’s Hurricane eşyasını aldığında gerçekleştirir. Bu eşyayı aldıktan sonra R yeteneğiyle absürt derecede hasar verebilme şansına sahiptir. Twitch bu yeteneğini kullandığında hemen geri çıkmalısın. Bu sayede onun özgür bir biçimde hasar vermesine engel olabilir ve böylece avantaj elde edebilirsin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap