TÜVTÜRK, Muayene İşlemleri İçin Mobil Uygulama Geliştirdi

Ülkemizde araç muayene hizmetini veren TÜVTÜRK, araç muaeyeneleri sırasında oluşan kalabalığı engellemek ve sosyal mesafeyi oluşturmak adına mobil bir uygulama geliştirdi. TÜVTÜRK adlı uygulama ile muayeneye gelen insanların sağlığının korunması hedefleniyor.

Korona virüs pandemisi nedeniyle kalabalık ortamlardan uzak durulması gereken bu günlerde araç muayene istasyonlarındaki yoğunluk her araç sahibinin dikkatini çekmiştir. TÜVTÜRK, sosyal mesafeyi artırmak için sıra alma ve sıra takip işlemlerinin yapılabildiği TÜVTÜRK Uygulamasını araç sahiplerine sundu. Böylece araç sahipleri mobil uygulama üzerinden hem sosyal mesafeye uygun şekilde davranacak hem de sıra alma işlemlerinde vakit kaybetmeyecek.

Ücretsiz olarak sunulan uygulama, Android sistemli akıllı telefon kullanıcıları için Play Store'dan, iOS sistemli akıllı telefon kullanıcıları için ise Apple Store'dan indirilebiliyor. Uygulamayı indirdikten sonra ise sıra numarası almak ve sıra takibi yapmak oldukça kolay.

TÜVTÜRK Uygulaması Nasıl Kullanılır?

  • Uygulamayı açtığınızda karşınıza gelen ekrandaki ''Başla'' butonuna basın.
  • Butona bastıktan sonra ekranda ''İstasyon Seçimi'', ''Plaka No'' ve ''Kilometre'' alanlarına bilgileri girin.
  • Son olarak ''Sıra Numarası Al'' butonuna basın. İşleminiz tamamlanacaktır.

İndir: TÜVTÜRK Mobil Uygulaması (Android)
İndir: TÜVTÜRK Mobil Uygulaması (iOS)

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap