Türk Yapımı Hayatta Kalma Oyunu “Erzurum” İncelemesi

Türk geliştirici tarafından yapılan ve online platformlar üzerinden yayımlanan 'Erzurum' oyunu, büyük ses getirdi. Teknolojio olarak Türk yapımı hayatta kalma oyunu 'Erzurum'u inceledik.

Erzurum oyununun videosu yayımlandıktan sonra oldukça dikkat çekti ve internet üzerinden en çok aratılan oyunlar arasına girdi. Oyun üzerindeki çalışmalar tamamlandı ve oyun dün akşam steamdaki yerini aldı. Türkçe dil desteği bulunan ve oyun içerisinde yöresel dokular bulunan Erzurum oyunu indirilebilir hale geldi.

Erzurum bölgesindeki sert kış koşullarını ele alan oyun, doğada tek kalan bir karakterin verdiği yaşam mücadelesini anlatıyor. Taylan adlı karakterin hayatta kalmak için yatacak yer, yiyecek, ateş yakacak malzeme ve avlanması gerekiyor.

Belirli modlardan oluşan Erzurum oyunu, oyunculara farklı deneyimler sunuyor. Oyun içerisindeki modlara bir göz atalım.

Erzurum Oyun Modları

  1. Serbest Mod: Serbest modda oyunun genel mekaniklerine sahip olursunuz ve karakteriniz ölürse son kayıtlı olan yerden oyuna devam edebilirsiniz. Bu mod tam anlamıyla sonsuz canlanmalı bir oyun modudur.
  2. Hikaye: Taylan isimli karakterle birlikte oyun boyunca karşınıza çıkan olaylarla mücadele eder ve hikayenin sonuna kadar karakterinizle Erzurum'un muhteşem doğası eşliğinde bir serüvene çıkıyorsunuz.
  3. Meydan Okumalar: Meydan okuma modu bilindiği gibi daha zorlu bir oyun denemek isteyenlerin kullanabileceği bir moddur. Bu oyun modunda daha soğuk hava şartları, daha fazla yırtıcı hayvan, zamanlı görev ve bitmeyen fırtına gibi durumlarla sıkça karşılaşacaksınız.

Avla Yada Avlan

Hayatta kalmak için sert kış koşullarında mutlaka avlanmalısın. Yemek için geyikleri ve tavşanları avlamalısın. Ancak kurtlara, ayılara ve domuzlara av olmaktan kaçmalısın.

Yemek Tarifleri Ve Zanaat

Oyun içerisinde bulacağın her malzeme seni hayatta tutmak için büyük önem taşıyor. Gelişmiş aletler, elektronik aletler, cephaneler ve daha fazla eşya yapmak için Erzurum dağlarında malzemeler toplamalısın. Türk kahvesi, ekmek, kebap ve tarhana çorbası gibi lezzetli yemekleri yemek ve karakteriniz hayatta tutmak istiyorsanız tüm gıda malzemelerini toplamalısınız.

Silahlar

Yaban hayatta karakteriniz Taylan'ı hayatta tutmak için tüfek, tabanca gibi silahları bulmalısın. Yoksa heran yaban hayvanlarına yem olabilirsin.

Büyük Açık Dünya

9 kilemetrekarelik oyun alanı, Taylan karakterine keşfedilecek büyük bir alan sunuyor. Oyun 30'dan fazla bölgeyi keşfetmenizi bekliyor.

Zaman, Sıcaklık Ve Dinamik Hava

Gündelik hayatımızda olduğu gibi zaman, sıcaklık ve hava birbiriyle bağlantılıdır. Sabah ayazı, dondurucu geceler, bulutlu veya güneşli bir gün dinamik olarak gerçekleşmektedir. Doğa olayları, kar fırtınası, yoğun kar yağışı ve sisli hava ile Erzurum'un dağlarında sizleri karşılayacak.

Taylan'ı Sıcak Tut

Soğuk şartlarda yaşayacağın bu macerada kendini sıcak tutmalısın. Odun ve kömür toplayarak ateş başında oturmalı, güzel bir çay keyfi yaparak içini ısıtmalısın. Çayını yudumlarken muhteşem manzaranın tadını çıkar.

Oyun Görselleri

Erzurum Sistem Gereksinimleri

Duyurulmasıyla birlikte ciddi bir merak konusu olan Türk yapımı oyun Erzurum'un en merak edilen konularından biri de sistem gereksinimleri oldu. Erzurum oyununun sistem gereksinimlerini merak ediyorsanız daha öncesinde yayınladığımız buradaki habere göz atabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap