Tüm Coinler Düşerken Dogecoin % 30'luk Trendi Kırdı

Bitcoin başta olmak üzere coin piyasalarında büyük bir düşüş görülürken, Dogecoin farklı bir trend yakaladı. Giderek daha fazla önemsenen Dogecoin, %30’luk trendi kırmayı başardı.

Dogecoin, yeni haftaya da dengede girmeyi başardı. Bitcoin ve diğer büyük kripto para birimlerinin büyük değer kaybetmesine rağmen Dogecoin değeri % 30 arttı.

Şaka olarak piyasaya sürülmüştü

2013 yılında şaka olarak yaratılan kripto para birimi Dogecoin, 24 saat içinde % 29,2 artarak 0,37475 Dolar’a yükseldi.  Dogecoin'in rallisinde önemli etkenlerden birisi de kripto borsası Coinbase'in etkisi oldu. 100 milyar dolarlık doğrudan listelemenin ardından Dogecoin 0,40 Dolar’a kadar artış gösterdi. Piyasalarda genel olarak düşüş yaşanmasına rağmen Dogecoin, rakiplerinin çoğundan daha iyi durumda kalmayı başardı. Yaşanan bu durum ile Dogecoin, geçtiğimiz hafta kripto para dünyasının öne çıkan yıldızı oldu.

Bitcoin ise Pazartesi sabahı yaklaşık % 8 düşüşle 57.221 Dolar’a geriledi ve son zamanlarda 65.000 Dolar’a kadar yükselmesine rağmen yatırımcısının yüzünü güldüremedi. Ether ise 2.500 doları aşan değerinden oldukça uzak. Son güncellemeler sonrasında yaklaşık 2.260 dolar seviyesinde kaldı.

Doge neden yükseliyor?

Pek çok borsada işlem gören Dogecoin, Elon Musk, Slim Jim, Mark Cuban ve mem kültürünün gücünden doğrudan etkileniyor. Ünlü isimlerin Dogecoin üzerine yaptığı paylaşımlar, popüler hale gelmesini sağladığı gibi değerini de yükseltiyor. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap