Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Trundle CT (Counter): Trundle Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Trundle CT (Trundle counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Trundle karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-125]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Trundle karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Trundle karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Trundle counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Trundle counter taktikleri

Trundle karşısında oynamak sadece ormancı şampiyonlar için değil aynı zamanda koridordaki şampiyonlar açısından büyük bir sıkıntıdır. Koridordaki oyuncuların koridorun orta kısmına yakın oynamaları şarttır. Eğer duvarlara çok yakın oynarlarsa Turndle E yeteneğini kullanarak onları köşeye sıkıştırabilecek ve başarılı bir şekilde baskın düzenlemiş olacaktır.

Trundle öne geçtiği zaman son derece güçlü bir düello potansiyeline sahip olur. Normal şartlarda hiçbir şekilde onunla düello yapmaya çalışmamalısın. Ancak R yeteneği bekleme süresinde olduğunda ve yeteri kadar manaya sahip olmadığında onunla düelloya girişmeyi düşünebilirsin. Ona doğru hamle yapıp yakalama şansın olduğunda bu fırsatı değerlendirmelisin.

Trundle özellikle takım arkadaşları güçlü koridor şampiyonları almamışlarsa baskın düzenleme konusunda yetersiz kalacaktır. Bu nedenle Trundle genel olarak farm yapmaya çalışacak ve gücünü yükseltme peşinde olacaktır. Sürekli olarak baskın düzenlemeye çalışıp takım arkadaşlarını öne geçirmeyi düşünmelisin. Böylece onu cezalandırmış olursun.

Trundle counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Trundle R yeteneğini aktif ettiği zaman geri kaçman gerekir. Çünkü Trundle bu yeteneği aktif ettiği zaman çok daha dayanıklı olacak ve aynı zamanda senin takımındaki tankları daha zayıf hale getirecektir. R yeteneğinin etkisi sonlandığında tekrar hamle yapmayı düşünmek için pozisyonunu iyi ayarlamaya çalışmalısın.

Trundle oyunun ilerleyen zamanlarında daha çok ayrık ittirme yapmaya çalışacaktır. Trundle bunu denediği zaman sık sık takım savaşı başlatmayı düşünebilirsin. Çünkü Trundle reaksiyon göstermek için yakınlarda olmayacaktır. Örneğin, onu haritanın alt kısmında görürsen hemen üst kısma yakın bir yerde 5’e 4 olacak şekilde takım savaşı başlatman gerekir.

Trundle takım savaşına girişmeye çalıştığı zaman kitle kontrol etkisi yeteneklerini kullanmayı denemelisin. Her ne kadar tank bir şampiyon olsa bile kitle kontrolüne karşı çaresiz kalan bir yapısı vardır. Bir şekilde onu kandırmaya çalışmalı ve doğru hamlelerle onu etkisiz bırakmayı denemelisin. Böylece onu kolayca ortadan kaldırabilirsin.

Trundle'ın potansiyeli

Trundle düello seven bir şampiyondur. Bu nedenle oyunun erken evrelerinde sürekli hasar takası gerçekleştirmeye çalışacaktır. 2. seviye veya 3. seviye olduğu zaman tüm gücüyle hamle yapmayı deneyecektir. Canın azsa dikkatli olmalısın ve koridordaki arkadaşlarını çok fazla ileri çıkmamaları konusunda uyarmalısın.

Bir tank şampiyonla oynuyorsan Trundle’ın 6. seviyedeki güç artışına dikkat etmek zorundasın. Trundle R yeteneğini kullanarak senin savunma niteliklerini düşürebilecek ve seni etkisiz kılabilecektir. Hasar takasında bulunurken buna son derece dikkat etmelisin. Özellikle aşırı agresif bir oyun oynamamaya özen göstermelisin.

Takımında çok fazla tank şampiyon yer alıyorsa dikkatli olman gerekir. Bunun en büyük sebebi Trundle’ın tank şampiyonları kısa sürede etkisiz bırakabilecek olmasıdır. R yeteneğini bir tankın üzerinde kullandığı zaman hemen geri çıkmaya çalışmalısın. R yeteneğinin etkisi geçmeye başladığı zaman yeniden hamle yaparak takım savaşını devam ettirebilirsin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap