Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Tristana CT (Counter): Tristana Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Bard CT (Bard counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Bard karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-124]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Bard karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Bard karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Bard counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Bard counter taktikleri

Tristana E yeteneğini açtığı zaman bir hedefi öldürdüğü zaman etrafındaki birliklere hasar verir. Bu nedenle koridor aşamasında minyon birliklerinin yakınında çok fazla durmamak önemlidir. Özellikle ölmek üzere olan minyon birliklerinden olabildiğince uzak durman gerekir. Yoksa Tristana rahat bir biçimde sana hasar vermeyi başarabilecektir.

Tristana W yeteneğini kullanıp bir şampiyonu etkisiz bıraktığı zaman veya E yeteneğini tam anlamıyla şampiyona veya kuleye uyguladığı zaman W yeteneğinin bekleme süresini sıfırlar. Onunla mücadele ederken bunu göz önünde bulundurman gerekir. Özellikle hasar takaslarını devam ettirmeye çalıştığın zaman çok dikkatli olmalısın.

Tristana Q ve E yetenekleri sayesinde bir kuleyi saniyeler içerisinde indirebilme şansına sahiptir. Kuleye hasar vermesine engel olabilmen bu nedenle çok önemlidir. Özellikle oyunun erken evresinde kule plakalarını almaya çalışacaktır. Buna engel olabilirsen oyunun erken evresinde kurmaya çalışacağı avantaja başarılı bir şekilde engel olabilirsin.

Bard counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Tristana son derece hareketli bir nişancı şampiyondur. Skor alabilmek için öne doğru sıçrayabilir veya skor vermemek için geriye doğru kaçmayı tercih edebilecektir. Her ne yaparsan yap onu etkisiz bırakmak istiyorsan anlık hasar uygulaman gerekir. Bu konuda takım arkadaşlarından destek almayı düşünebilirsin.

Tristana bir şekilde E yeteneğini sana yerleştirdiği zaman hemen oradan uzaklaşmayı düşünmelisin. Çünkü bu onun hasar planının önemli bir parçasıdır. E yeteneği senin üzerindeyken ekstra hasar alman söz konusu olacaktır. Hasar takasında bulunmaya çalışırken bu detayı mutlaka göz önünde bulundurman gerekir. Aksi taktirde Tristana her türlü hasar takasından avantajlı çıkacaktır.

Oyunun orta evresinde Tristana’nın kulelere yaklaşmasına izin vermemelisin. Tristana tam bir kule avcısı şampiyondur. Onu takip etmek için ekstra çaba göstermelisin. Zaman zaman takımından ayrı bir biçimde ayrık ittirme yapmaya çalışabilecektir. Bu tür durumlarda karşısında birinin olmasına dikkat etmelisin. Bunu yapmazsan maalesef kule kaybetmek zorunda kalabilirsin.

Tristana’nın potansiyeli

Tristana’nın en önemli güç artışı Infinity Edge eşyasını tamamladığı zaman gerçekleşir. Bu noktadan sonra Tristana çok ciddi anlık hasar verebilme potansiyeline sahip olur. Bu nedenle hasar takasına girişmek isterken eşyalarını kontrol etmelisin. Bunun yanında saldırı hızı veren bir eşya alırsa uzak mesafeden seni etkisiz bırakmayı başarabilecektir.

Tristana üzerinde üç farklı eşyası olduğu zaman canavara dönüşmeyi başarır. Artık onu durdurmak çok zor olur çünkü vur kaç taktiğini uygulamak için tüm gereksinimleri karşılar. Her vuruşunda biraz daha fazla hasar verebilir. Bu tür durumlarda onu cezalandırmanın yolu pozisyon hatası yapmasını sağlamaktır. Bir şekilde onu yanlış konumda yakalamaya çalışmalısın.

Tristana’nın pasif yeteneği hem basit saldırılarının, hem E yeteneğinin, hem de R yeteneğinin vuruş mesafesini yükseltir. Onun saldırı mesafesinde durmamaya çok dikkat etmelisin. Çünkü seni yakaladığı zaman saniyeler içerisinde etkisiz bırakabilme şansına sahip olabilecektir. Ona uzaktan saldırı yapma şansı tanımadan hareket etmelisin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap