Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Toyota, Elektrikli Otomobili 2021 Proace Verso Electric'i Tanıttı

Japon otomobil üreticisi Toyota, 2021 Toyota Proace Verso Electric adlı otomobilini tanıttı. Geniş oturma kapasitesi sunan elektrikli araç Avrupa’da önümüzdeki ay satışa sunulacak.

2021 Toyota Proace Verso, tam elektrikli motora sahip olacak ve her türlü kullanım için satın alınabilecek. Dört farklı donanım seviyesine sahip olacak olan araç aynı zamanda üç farklı gövde uzunluğu ile tercih edilebilecek.

Motor

2021 Proace Verso Electric, 136 beygir güç ve 260 Nm tork üreten elektrikli motora sahip olarak kullanıcılara sunuluyor. 50 kWh batarya kapasitesi ile 230 km, 75 kWh batarya kapasiteli versiyonu ile 330 km yol kat etme imkanı sunuyor. Bataryalarının şarj edilmesi için 7.4 kW ve 11 kW gücünde şarj cihazları da sunuluyor fakat 11 kW gücündeki şarj cihazı ekstra ücret ile alınabiliyor.

Teknoloji

2021 Proace Verso Electric, iç mekanda 7 inç ekran boyutuna sahip multimedya sistemi, katlanır aynalar, anahtarsız giriş, akıllı telefon entegrasyonu gibi özellikler sunuyor. Sürücülere kolaylık sağlaması amacıyla da yaya algılama sistemi, hız sabitleyici, şerit sistemi, çarpışma önleyici sistem gibi standart, geri görüş kamerası, kör nokta uyarı sistemi ve park sensörleri gibi opsiyonel özellikler sunuyor.

Tam elektrikli Proace Verso Electric Family, VIP, Shuttle, Combi isimlerinde dört farklı donanım paketi ile satışa sunulacak ancak aracın Türkiye’ye gelmesi konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap