Tinder, Rahatsız Edici Mesajlar Göndermeden Önce Kullanıcıları Uyaracak

Tinder, muhtemelen dünya çapında en yaygın kullanılan arkadaşlık uygulamasıdır. Mesajlaşma özelliği kullanılarak saldırgan veya taciz edici mesajlar gönderildiği zaman, insanların bir partner bulmasına yardımcı olan bir platform olduğu için amacının dışına çıkıyor.

Bu nedenle Tinder, kullanıcılara rahatsız edici bir mesaj göndermeden önce “Emin misiniz?” diye uyarı yaparak, durmalarını ve yeniden düşünmelerini isteyecek. Arkadaşlık platformu, taciz edici ve zararlı mesajları tespit etmeye yardımcı olmak için yapay zekayı kullanıyor ve böylece uygunsuz olayların önüne geçmek istiyor.

Şirket, bu uyarı mesajının, yapılan testlerde uygunsuz dilde gönderilen mesajları yüzde 10'un üzerinde azaltabildiğini ve bunun gerçekten olumlu bir işaret olduğunu iddia ediyor. Bununla birlikte, yapay zeka geliştikçe ve dahil olmaya devam ettikçe, Tinder bu tür mesajların daha fazla önüne geçmeyi planlıyor. 

Match Group Güvenlik ve Sosyal Savunuculuk Başkanı Tracey Breeden, "Bu özelliklerden elde edilen ilk sonuçlar, doğru şekilde yapılan müdahalenin davranışları değiştirmede ve herkesin kendisi olabileceğini hissettiği bir topluluk oluşturmada gerçekten anlamlı olabileceğini gösteriyor." dedi.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap