Tim Cook 2020 Yılını “En İyi İnovasyon Yılı” İlan Etti

2020 yılına özel bir değerlendirmelerde bulunan Apple CEO'su Tim Cook, 2020 yılını şirket adına “En iyi inovasyon yılı” olarak yorumladı.

Apple, 2020 yılında önemli atılımlar gerçekleştirdi. iPhone 12 serisi ile ciddi bir satış rakamına ulaşmayı başaran marka, yenilenen iPad ve Apple Watch Series 6 ile birlikte pek çok farklı ürünü piyasaya sunmayı başardı. 2020 yılının bu açıdan çok daha fazla yenilik içerdiğini belirten Tim Cook, şirketin tüm bu çalışmaları ortaya sunabilmek adına arka planda oldukça stresli ve zorlu bir süreçten geçtiğini belirtti.

Uyumlu ekip ve yoğun çalışmalar başarıyı getirdi

Kurum bünyesinde becerili çalışanların bir araya getirildiğini ve Apple’da çalışma fırsatı sunulduğunu belirten Tim Cook, ekipte yakalanan uyumun ve başarının şirket başarısına da doğrudan etki ettiğini söyledi. Şirkette herkesin farklı bir görevi olduğunu ancak uyumlu bir şekilde çalışılması ile birlikte herkesin çok iyi bir performans sergilediğini belirten Tim Cook, özellikle iPhone 12 modelini çok beğendiğini dile getirdi.

Yeni modelde yer verilen M1 çipi için de özel açıklamalarda bulunan Apple CEO'su, yeni M1 çipi ile birlikte iPhone 12 performansının üst seviyeye tırmandığını belirti. iPhone 12'nin 18 milyon satış rakamını aşmasının bu özelliklerine borçlu olduğunu da söyleyen şirket CEO’su mevcut cihazlara yönelik gelişmelerin sürdüğünü, yeni güncelleme ve yamalar ile birlikte cihazlardaki performansın ve güvenliliğin daha da artırılacağını söyledi.

Apple kullanımı kolaylaşacak

Yaptığı bir röportajda özellikle yaşlı vatandaşların Apple ürünleri kullanmada yaşadığı zorlukları nasıl değerlendirildiği sorulan Tim Cook, bu konuda Apple şirketinin belirli kriterlerinin olduğunu ifade etti. Ürünlerin her zaman kolay bir şekilde kullanılabilir olması adına geliştirdiklerini söyleyen Tim Cook, herhangi bir kılavuz ya da rehbere bağlı kalmadan kolaylıkla herkes ve her yaştan kişi tarafından kullanılabilir modeller için çalıştıklarını söyledi.

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap