TikTok’tan İçerik Oluşturucularına Kazanç Fırsatı!

İçerik oluşturucular için önemli bir merkez olan Tiktok'ta yeni bir dönem başlayabilir.

TikTok ile ilgili gündeme gelen yeni gelişmeler, özellikle içerik oluşturucularda heyecan yaratmayı başardı. İçerik oluşturucular, geniş takipçi kitlesi ile milyonlara ulaşabiliyor. Yeni sistemde ise kullanıcılar paylaştığı video açıklamalarında ürün linklerini ekleyebilecek.

TikTok belirli bir yasal kesintilerin ardından ürünlerin tanıtılmasına ve böylece kazanç sağlanmasına aracılık etmek istiyor. İçerik oluşturucular için bir dizi yenilik getiren Instagram ve Facebook'un ardından bu yönde hamle yapmak isteyen TikTok, geliştirdiği yeni sistem ile birlikte içerik oluşturucularını özgür bırakacak.

Videoların açıklama bölümünde linklerin eklenmesi ile birlikte kullanıcıların ve takipçilerin yönlendirilmesini isteyen TikTok, böylece daha fazla içerik oluşturulmasını ve sistemin daha etkin kalmasını da sağlayacak. Üstelik yapılacak satışlardan ve elde edilecek gelirlerden belirli oranda kesinti yapabilecek olan TikTok, şirket için yeni bir gelir kalemi de yaratabilir.

Teespring Entegrasyonu Yapılacak

TikTok bu yeniliği, özel bir anlaşma ile gerçekleştirecek. Kullanıcılar Teespring entegrasyonu ile bu sistem üzerinden yapacakları paylaşımlar sayesinde gelir elde etme imkanı elde edecek.

TikTok'un ABD Ürün Müdürü Sean Kim, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Yaratıcılar TikTok'un kalbi ve ruhu. Platformumuzda onlar için daha fazla değer ve fırsat sunmanın yollarını arıyoruz. Teespring, içerik oluşturucuları kendi ürünlerini tasarlama ve satma konusunda güçlendiriyor. İçerik oluşturucuları maddi kazanç anlamında desteklemeye devam edeceğiz." diyerek konuyu doğrularken gözler şimdi sistemde yapılacak yeniliğe çevrildi.

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap