TikTok ve Instagram Videoları Google Aramalarında Çıkacak

ABD merkezli teknoloji devi Google, arama sonuçlarında TikTok ve Instagram videolarının çıkacağı yeni bir arama kategorisi üzerinde çalışıyor.

Google'ın yeni hazırladığı kategoride TikTok ve Instagram videolarının çıkması ile birlikte Google'ın erişim alanı genişleyecek. Ayrıca sosyal medyanın güçlü platformları TikTok ve Instagram, dev arama motorunun sonuçlarına dahil olacak.

Kullanıcılar, etiketleri Google'da aratarak Instagram ve TikTok gönderilerini bulabilecekler. Bu özelliği hali hazırda arama sonuçlarında çıkan YouTube videoları gibi örnekleyebiliriz.

Özellik, henüz küçük bir kitle tarafından test sürecinde deneyimleniyor. Test sürecinin ne zaman biteceği ve özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı ise henüz bilinmiyor. Ancak Google yetkilileri tarafından yapılan açıklamada özelliğin geliştirildiği ifade edildi. Özellik tüm kullanıcılarda aktif olmasının ardından Google'ın arama verilerinin artması kaçınılmaz gibi gözüküyor.

Yıllardır en çok kullanılan uygulama olan Instagram ve 2020 yılının en çok indirilen uygulaması olan TikTok gönderilerinin Google arama sonuçlarına eklenmesinin sinyallerinin ardından birçok kullanıcı bu özelliğin aktif olması için sabırsızlanıyor.

 

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap