TikTok Hesabı Nasıl Silinir?

Yeni çıkmış ve daha popüler olan bir sosyal ağa geçiş yapmak isterken daha önceki ağlarda yer alan hesabınızı silmek isteyebilirsiniz. TikTok hesabınızı silmek istemenizin en önemli nedenlerinden biri bu olabilir. Bununla birlikte TikTok hesabınızı silmek oldukça kolaydır.

TikTok, diğer sosyal medya platformları gibi sil düğmesini tam olarak gizlemez. Ayrıca burada hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakma gibi bir durum söz konusu değildir. Bir başka ifadeyle, TikTok hesabınızı silmek istediğinizde onu tamamen ortadan kaldırmış olursunuz.

Şimdi TikTok hesabınızı kalıcı olarak nasıl sileceğinizi öğreneceksiniz. Bu seçeneğin verilerinizi tamamen sileceğini unutmamalısınız. Bu yüzden hesap silme işlemini hesabınızla işinizin bittiğini düşündüğünüz zaman yapmayı denemelisiniz.

TikTok Hesabı Nasıl Silinir?

TikTok ana sayfasına giriş yapın. Daha sonra hesap sayfanızı getirmek için sol alt kısımdaki "Ben" butonuna basın. Bu, tüm videolarınızı ve takipçi sayınız gibi istatistikleri görmenizi sağlayacaktır.

Şimdi, ekranın sol üst kısmındaki üç dikey noktalı menü düğmesine basın. Bu sizi "Ayarlar ve Gizlilik" etiketli bir menüye getirecektir. Buradan "Hesabımı Yönet" seçeneğini seçin.

Bu menünün içerisinde yedi farklı seçenek vardır. Ancak en alta bakmanız durumunda "Hesabı Sil" butonunu görürsünüz. Bu buton diğer seçeneklerden biraz uzak gözüktüğü için fark edilmesi zor bir seçenektir.

TikTok hesabınızı silmek için hesabınızı doğrulamanız gerekecektir. Bu nedenle Google veya Facebook hesabınızı kullanarak bunu gerçekleştirmelisiniz.

Doğrulama işlemi tamamlandığında bir kez daha "Hesabı Sil" seçeneğini seçin. Ardından karşınıza bir açılır pencere çıkacaktır. Bu açılır pencerede tekrar "Sil" seçeneğini seçmeniz gerekecektir.

İşlem tamamlandığında hesabınızdan çıkış yapmış olacaksınız. Bu hesap tamamen silinmiş olacaktır. Böylece kullanıcılar videolarınızı ve beğenilerinizi göremeyecek.

Ayrıca silinmiş TikTok hesabınıza yeniden giriş yapmaya çalıştığınız zaman onu yeniden etkinleştirme adımlarıyla karşılaşırsınız. Bu adımları takip ederek hesabınızı yeniden etkinleştirmeyi başarabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap