Tesla Model S Makyajlandı

ABD merkezli Tesla şirketi, Tesla Model S elektrikli otomobillerini makyajladı. Makyajlanan Tesla Model S, üç farklı versiyona sahip olacak.

Elektrikli ve sürücüsüz otomobil denildiğinde akla ilk gelen otomobillerden biri olan Tesla Model S, makyajlamanın en dikkat çekici noktasını iç mekanda gerçekleştiriyor. Tesla Model S, günümüzdeki otomobillerden çok uzakta tasarladığı iç mekanla karşımıza çıkıyor.

İç mekanda sürücüleri ilk karşılayan detay kelebek direksiyon tasarımı oluyor. Otomobillerde pek karşılaşılmayan kelebek direksiyona yer veren Tesla, bu konuda radikal bir değişim gerçekleştiriyor. Otomobilin ön konsolunda bulunan multimedya ekranının çözünürlüğü de büyüyerek daha iyi bir görüntü deneyimi sunuyor. Tesla Model S, arka koltukta yolculuk edenleri de düşünüyor ve bu bölüme 8 inç boyutunda ekran yerleştiriyor. İki ön koltuğun arasında konumlandırılan ekran ile oyun da oynanabiliyor.

Tesla Model S, tüm değişimleri iç mekanda gerçekleştirmiyor. Otomobil, dış mekanda da geniş bir cam tavana yer veriyor. Böylece dışarıdan bakıldığında da otomobilin sportifliği daha da artırılıyor denilebilir. Ayrıca Tesla Model S'te olduğu gibi SUV sınıfı Tesla Model X de makyajlanıyor.

Tesla Model S Versiyonları Neler Sunuyor?

Makyajlama ile birlikte üç farklı versiyona sahip olacak olan Tesla Model S, sürüş mesafelerinde değişimler sunuyor. Long Range, Plaid ve Plaid+ isimli versiyonların sunduğu menzil mesafeleri şöyle;

  • Çift elektrik motorlu Long Range versiyonu 663 kilometre
  • Plaid versiyonu 627 kilometre
  • Plaid+ versiyonu 836 kilometre

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap