Tesla, Elon Musk'a Kazandırmaya Devam Ediyor

Elektrikli otomobil dünyasında adından sürekli başarılarla söz ettiren ABD merkezli Tesla’nın hisseleri değer kazandıkça sahibi Elon Musk’ın da serveti katlanmaya devam ediyor. Elon Musk aynı zamanda PayPal, SpaceX ve Solar City’ninde kurucuları arasında yer alıyor.

Tesla’nın başarısıdaki olumlu tablo hisselerinede yansıyor ve değerindeki artış hız kesmeden devam ediyor. Önceki günlerde hisseleri 400 milyar doları bulan Tesla, birçok rakip firmanın önüne geçmişti ve şirketin kurucuların Elon Musk’da dünyanın en zengin üçüncü kişisi konumuna yükselmişti.

Tesla, geçtiğimiz günlerde ABD’de bulunan en değerli 500 şirketin içinde bulunduğu S&P 500 endeksine girmeyi başarmıştı ve bu haberin ardından şirket değer kazanmıştı. S&P 500 endekslerinden işlem gören Tesla’nın piyasadaki değeri bu başarılarla doğru orantılı olarak yılbaşından beri artmaya devam etti ve piyasa değeri son olarak 500 milyar dolara çıktı. Yılbaşından beri hisselerdeki artışın oranı ise %550 olarak açıklandı. Bu yükseliş Elon Musk’ı 127,9 milyar dolar servet ile dünyanın en zengin ikinci kişisi konumuna çıkardı. Elon Musk’ın 2020 yılı içinde servetine eklediği para ise tam 100,3 milyar dolar.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap