Tesla, Bitcoin İle Ödeme Alacak

Yüksek oranda Bitcoin satın alan Tesla’nın ilerleyen dönemlerde Bitcoin ile ödeme alabileceği iddia edildi.

Elon Musk son dönemlerde kripto paralara yönelik yaptığı yatırımlar ve açıklamaları ile sektöre yön vermeye devam ediyor. Özellikle altcoin olarak yıllardan beri standart fiyatlarda süregelen Dogecoin gibi kripto paraları ön plana çıkaran ve yüksek bir artış olmasını sağlayan Elon Musk şirketi ile de 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın alımı yaptı.

Yaşanan bu sürecin ardından gündeme gelen bazı haberlerde ise şirketin Kripto para ile ödeme alma noktasında hazırlık aşamasında olduğu öne sürüldü. Böyle bir yenilik için öncelikle sistemi hazırlaması gereken şirketin 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın almasının nedeni de bu yeni sisteme geçiş olarak gösteriliyor.

Tesla’da Hazırlık Süreci Mi Yaşanıyor?

Özellikle Tesla ve Elon Musk, blockchain ve kripto para birimlerine yabancı değil ve hatta sektörde bir oyuncu gibi yer alıyor. Musk, Dogecoin gibi altcoinleri sık sık hatırlatırken, yaptığı tek bir açıklamayla dahi fiyatların yükselmesini sağlıyor. Tüm bu gelişmeler sonucunda araç satışlarında Bitcoin sistemini kullanmak gerçek olabilir. Bunun için nasıl bir alt zeminin ve yasal düzenlemelerin ayarlanacağı henüz gündemde konuşulmazsa da bitcoin yatırımı sektöre yönelik bundan sonraki dönemlerde de hareketlilik olacağını net bir şekilde gösteriyor. Üstelik bu yatırımların şirket tarafından sadece kazanç sağlamak adına olabileceği de alternatifler arasında.

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap