Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Tesla Araçlarıyla Madencilik Yapılabilir!

Kripto dünyasına yönelik açıklamaları ile dikkat çeken Elon Musk yeni açıklaması ile ortalığı yine karıştırdı. Açıklamalar sonrasında otomobiller ile Dogecoin madenciliği yapılabileceği iddia edildi.

Kripto para sektörüne yönelik yaptığı açıklamalar ile sektörde önemli gelişmelerin yaşanmasını sağlayan Tesla CEO’su Elon Musk, yeni açıklaması ile yeniden gündeme gelmeyi başardı. Konu ile ilgili yaşanan gelişmelerin ana kaynağı ise Tesla Model 3 kullanıcısı tarafından Twitter üzerinden Elon Musk’a sorulan soruydu.

Tesla çevre izleme sistemi köpekleri fark edecek mi?

Twitter kullanıcısı, sorusunda Tesla araçlarda kullanılan çevre izleme sisteminin köpekleri fark edip edemeyeceğini belirtti. Sorusuna özel bir fotoğraf ve Elon Musk etiketlemesini de ekleyen kullanıcıya Elon Musk’ın yanıtı gecikmedi.

Ancak Elon Musk tarafından yapılan açıklamalar, kripto para dünyasında pek çok farklı iddiaları beraberinde getirdi. Soruya Shiba Inu cinsi köpek görüldüğünde arabanın bir Dogecoin yapabileceği söyleyerek yanıt veren Elon Musk, özellikle araçların kripto para üretimi konusunda farklı bir deneyim sunabileceğine yönelik önemli bir işaret verdi.

Sektör uzmanları tarafından yapılan açıklamalarda bu açıklamanın iki farklı durumu olabilir. Birincisi sadece Dogecoin desteği sunmak adına, araçlarda Shiba Inu görüldüğünde mevcut köpek araç ekranında Doge simgesi ile gösterilecek. Bir diğer durum ise çevrede bu tip köpekler görüldüğünde araçlarda yapılacak kripto para madenciliğinde farklı avantajlar elde edilecek.

Şu ana kadar mevcut iddialar, Twitter gibi sosyal ağlarda büyük bir ses getirmiş olsa da Elon Musk, araçlarındaki planlarına yönelik yeni bir açıklama yapmadı. Ancak görünen o ki Tesla CEO’sunun kripto para sektörüne olan ilgisi hala devam ediyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap